Stolní tenis v Adamově má dlouholetou tradici. V roce 1932 nacházíme v novinách zprávy o uskutečněném utkání mezi AFK Blansko a Adamovem nebo Sokolem Bílovice. Tyto utkání tehdy probíhaly, jak jinak než pod hlavičkou sdružení Sokol.Oddíl stolního tenisu Spartak Adamov vznikl roku 1953 a souběžně fungoval společně se sokolem. Od počátku svého vzniku se oddíl stolního tenisu věnoval výchově mladých stolních tenistů, kdy mnozí z nich dosáhli úspěchů i v celorepublikovém měřítku. V současnosti má oddíl stolního tenisu 61 členů, z nichž je 25 dětí. 

Naše herna je na ulici Družstevní 1 v krytu CO. Od této sezony také využíváme pro pondělní tréninky tělocvičnu Základní školy na ulici Komenského, kde občas také hrajeme některá mistrovská utkání. Děti mají pravidelné tréninky v pondělí a ve středu od 16:00 - 17:00. Naši veteráni a rekreační hráči využívají herny v úterý a ve čtvrtek od 17:00. Je možné si domluvit i individuální vstup a přijít si zahrát. 

V současnosti má Spartak Adamov v soutěži 3 družstva - A, B a C. kdy družstvo A hraje Regionální přebor I. třídy, družstvo B hraje Regionální přebor III. třídy a poslední družstvo C, nově vzniklé v tomto roce, hraje nejnižší Okresní přebor II. třídy. Všechny naše družstva mají ambice v sezoně 2016/17 hrát o postupová místa ve svých soutěžích. 

Spartak Adamov, z.s., oddíl stolního tenisu, organizuje nejen mistrovské soutěže, ale zajišťuje mnoho dalších akcí, zejména pro mládež. Tradičně se jedná o tři turnaje mládeže, z toho jsou dva okresní a jeden krajský. Je také spolupořadatelem celorepublikového turnaje mladšího a nejmladšího žactva, který se koná v Blansku. Na tento turnaj kromě pomoci s organizací náš oddíl zapůjčuje 6 z 16 stolů.

Sezona 2017-18

Rádi bychom se s vámi podělili o zhodnocení uplynulé sezóny klubu Spartak Adamov. V této sezóně měl klub poprvé zastoupení i v krajské soutěži, kde A tým hrál Krajskou soutěž II. třídy, do které postoupil na základě výsledků kvalifikace z dubna minulého roku. Další novinkou byla účast našich nejmladších hráčů v městském přeboru starších žáků v okresu Brno město. Nyní následuje krátké shrnutí výsledků jednotlivých týmů a mládeže. 

A tým 

Jak již bylo zmíněno výše, A tým hrál letos poprvé krajskou soutěž. Od začátku soutěže si tým vedl velmi dobře a po celou dobu sezóny se nedostal ani jednou do ohrožení bojem o záchranu. K tomuto pomohly zejména výkony čtveřice Gábina Dočkalová, Radim Masařík, Ján Kapusta a Zbyněk Beneš, kteří měli shodně úspěšnost v soutěži mezi 50-60%. Konečná bilance 10 výher, 1 remízy a 11 proher stačila nakonec na krásné 7. místo z 12 ti týmů, která zaručuje, že naše mužstvo může bojovat v této soutěži i další rok. 

B tým 

B tým hrál stejně jako minulý rok Regionální přebor III. třídy. Po polovině soutěže (8mi zápasech) měl tým bilanci samých výher a vypadalo to na hladký postup do vyšší soutěže. Nicméně pak se objevily nemoci některých hráčů a tým musel nakonec bojovat o postup až do konce soutěže. Stěžejním byl zápas s týmem Orel Blansko dvě kola před koncem soutěže, kde šlo o přímý souboj o 1. místo, a který se podařilo vyhrát nejtěsnějším možným výsledkem 10:8, zejména pak díky velké pomoci hráčů C týmu. Toto bylo společné motto pro celou druhou polovinu soutěže a dá se říct, že nebýt velké pomoci hráčů C týmu, B tým by nakonec nepostoupil. Takto se podařilo uhájit 1. místo s celkovou bilancí 12 výher, 3 remíz a 1 porážky. 

C tým 

Po postupu v minulém roce hrál C tým letos poprvé Regionální přebor IV. třídy. Od začátku soutěže bojoval tým o 2. místo za suverénním vítězem z Velkých Opatovic. Bohužel konec soutěže týmu moc nevyšel a skončil na 4. místě s celkovou bilancí 8 výher, 2 remíz a 6 proher. Toto umístění nicméně lze považovat za úspěch, neb tým hrál celou dobu v klidu neohrožen bojem o záchranu a splnil tak předsezónní očekávání. 

Mládež 

V průběhu sezóny také probíhaly tréninky a turnaje mládeže. Zde dosáhli naši nejmladší hráči dobrých výsledků v kategorii mladšího a nejmladšího žactva. Dále letos došlo poprvé k tomu, že naší žáci hráli v rámci brněnského okresu přebor starších žáků. Zde se umístili na nelichotivém posledním místě, nicméně věříme, že pro získání potřebné herní praxe, je to krok správným směrem.  

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům a sponzorům za jejich podporu a těšíme se na další sezónu, která začíná v záři.

 

Vítězství na Jarním turnaji obhájil Handl

Adamov – Desítky stolních tenistů přijely v sobotu 17. února do sportovní haly v Adamově. Na čtvrtý ročník Jarního turnaje. Ten pořadatelé rozdělili do tří výkonnostních kategorií. Kromě hráčů okresní úrovně za zelenými stoly bojovali i borci ze starty v první lize a extralize. 

Kategorii bez omezení výkonnosti vyhrál stejně jako loni Petr Handl z prvoligového oddílu TTC Moravská Slavia Brno. Za sebou nechal i extraligového hráče Hradce Králové Davida Palkovského. „Turnaj se protáhl až do desíti hodin do večera, kdy se dohrávaly finálové zápasy dvouher a čtyřher. Atmosféra byla parádní, stejně jako úroveň hry. Myslím si, že publikum vidělo kvalitní a napínavé zápasy,“ řekl za pořadatele z oddílu stolního tenisu Spartak AdamovJan Ostrý.

V kategorii hráčů nastupujících v okresních soutěžích nastoupilo celkem 45 stolních tenistů. Turnaj vyhrál Martin Slavíček z SK Slatina před Dušanem Hanzlíkem mladším z STK Tužina.

Turnaj do divizní úrovně ovládl v konkurenci dalších třiašedesáti hráčů Vojtěch Havel z SK Slatina. Na druhém místě skončil Luboš Bezděk ze Šošůvky před Jakubem Pačinkem z STK Zbraslavec.

Soutěž bez omezení vyhrál Petr Handl z TTC MS Brno před Davidem Palkovským z Hradce Králové a týmovým kolegou Filipem Štofkou. Právě se Štofkou vyhrál Handl i turnaj ve čtyřhře.

Oddíl stolního tenisu Spartak Adamov

Jarní turnaj, 4. ročník

Soutěž do okresu (celkem 45 hráčů) 

  1. Slavíček Martin (SK Slatina), 2. Hanzlík Dušan ml. (STK Tužina A), 3. Kobolka Luboš (Sokol Hlubočany)

Soutěž do okresu (o útěchu)

  1. Hála Josef, 2. Hanák František, 3. Sádlík Luděk

Soutěž do divize (celkem 64 hráčů)

  1. Havel Vojtěch (SK Slatina), 2. Bezděk Luboš (Šošůvka), 3. Pačinek Jakub (STK Zbraslavec)

Soutěž bez omezení (celkem 74 hráčů)

  1. Handl Petr (TTC MS Brno) 2. David Palkovský (Hradec Králové), 3. Filip Štofka (TTC MS Brno)

Čtyřhry (celkem 30 dvojic)

  1. Handl Petr, Štofka Filip, 2. Chaloupka František, Záškodný Marek, 3. Koluch Jaroslav, Macháň Roman

Krajský bodovací turnaj mládeže hrálo 114 stolních tenistů

Adamov –Adamovská sportovní hala hostila v neděli 18. února Krajský bodovací turnaj mládeže ve stolním tenisu. Do turnaje zasáhlo celkem 114 hráčů v kategoriích mladšího a nejmladšího žactva, staršího žactva a dorostu. „Z Adamova nastoupili mezi nejmladšími a mladšími žáky čtyři stolní tenisté. Filip Sedláček, Jaroslav Kolář, Tomáš Fojt a Alexandr Dočkal,“ uvedl  Jan Ostrý z pořadatelského oddílu stolního tenisu Spartak Adamov.

Všechny kategorie se hrály divizním způsobem na šest výkonnostních úrovní. Mezi dorostenci a staršími žáky vyhrál Tomáš Bruckner z Břeclavi před Michalem Petrem z Blanska. Kategorii nejmladších a mladších žáků ovládl Hynek Nespěšný z Brna, před Lukášem Bukem z Nového Lískovce a Karolínou Novohradskou z Blanska.

Oddíl stolního tenisu Spartak Adamov

Krajský bodovací turnaj mládeže

Nejmladší a mladší žáci

  1. Nespěšný Hynek (Salesko Brno), Buk Lukáš (SKST Nový Lískovec), Novohradská Karolína (KST Blansko)

Dorost a starší žáci

  1. Bruckner Tomáš (MSK Břeclav), 2. Petr Michal (KST Blansko), Slavíček Martin (SK Slatina)

Vitězové DOROST

Turnaj ve stolním tenise

Adamovští stolní tenisté lákají na dva dny plné ping pongu

Jarní turnaj, 4. ročník
so 17. 2., sportovní hala Adamov, 9.00

Krajský bodovací turnaj mládeže
ne 18. 2. sportovní hala Adamov, 9.00

V sobotu a v neděli zaplní sportovní halu v Adamově zelené stoly. Místní oddíl stolních tenistů Spartak Adamov totiž pořádá dva turnaje. V sobotu v devět hodin ráno odstartuje už čtvrtý ročník jarního turnaje. Pořadatelé vypsali všechny soutěžní kategorie ve dvouhrách a čtyřhrách. Hrát budou muži i ženy.
Nastoupit mohou rovněž neregistrovaní hráči. Účast přislíbili také ligoví borci. Zatím je přihlášeno zhruba osmdesát stolních tenistů.
Prvenství z loňského roku obhajuje Petr Handl z prvoligové Moravské Slavie Brno. Přijet by měl také David Palkovský z extraligového Hradce Králové.

Do turnaje se zájemci mohou registrovat ještě v sobotu na místě do půl deváté ráno. V devět hodin začnou první zápasy. Startovné je dvě stě korun.

V neděli bude ve sportovní hale na programu krajský bodovací turnaj mládeže. Ten začíná také v devět hodin ráno.

Vypsané kategorie jsou nejmladší a mladší žáci, starší žáci a dorost. Startovné je padesát korun.

Do hry mohou nastoupit i adamovští neregistrovaní stolní tenisté. Kdo má o tento sport zájem, ať se přijde podívat. Nebo ještě lépe, zahrát si.

Rádi bychom vás informovali, jak se dařilo našemu stolnímu tenisu o víkendu 11.-13. listopadu. Hráli jsme celkem tři domácí utkání. Družstvo A přivítalo už v pátek Vysočany A. Naše béčko a céčko pak hrálo v neděli ve školní tělocvičně. Jak jsem již informoval v minulém článku, v sobotu proběhl v Adamově okresní bodovací turnaj mládeže (dále OBTM),proto jsme spojili utkání béčka a céčka i s úklidem tělocvičny po tomto turnaji.

Jak se tedy dařilo? Naše A i C družstvo vyhráli. Ačko si pořád drží 3. místo v soutěži a je jen jeden bod od postupového 2. místa za Rájcem. Béčko prohrálo s Vysočany, ale drží se na 2. místě v soutěži také na postupové pozici a Céčko vyhrálo a je první ve své soutěži.

Adamov A - Vysočany A 10:8 (čtyřhry 1:1, body domácích: Dočkalová Gabriela 4:0, Bezděk Petr 2:2, Beneš Zbyněk 3:1, Ostrý Jan 0:4, body hostů: Zukal Aleš 1:3, Zouhar Ondřej 3:1, Žáček Miroslav 2:2, Bezděk Michal 1:3)

Adamov B - Vysočany B 6:12 (čtyřhry 1:1, body domácích: Trnčák Stanislav 1:3, Všianský Martin 2:2, Bezděk Petr 1:2, Farkaš Michael 1:3, WO 0:1, body hostů: Janáč Daniel 4:0, Kellner Aleš 4:0, Bezděk Michal 0:4, Zukal Aleš 2:1, WO 1:0),

Adamov C - Křetín E 12:6 (čtyřhry 1:1, body domácích: Dobeš Roman 3:0, Ostrý Jan 3:0, Šafárik Ferdinand 3:0, WO 2:5, body hostů: Burgr Vojtěch 0:3, Pospíšil Jakub 0:3, Pelíšek Tomáš 0:3, WO 5:2),

12.11.2016 se v tělocvičně základní školy na ulici Komenského konal turnaj ve stolním tenisu mládeže. Turnaj byl otevřen všem dětem i neregistrovaným z okresu Blansko. Nyní Vám přinášíme krátké shrnutí turnaje.

Okresní bodovací turnaj mládeže se zúčastnilo 41 dětí, z toho bylo 5 dětí z Adamova. Hrálo se po divizích po 8 hráčích. V kategoriích nejmladších žáku, kterých bylo celkem 9, se z Adamova nejlépe umístil Jaromír Kolář, který obsadil krásné 4 místo a jen o kousek mu uniklo 3. místo. Na 7. místě se umístil Tomáš Fojt, který hrál ale nižší divizi. V kategorii mladších žáků se účastnilo celkem 11 dětí, Adamov měl zastoupení Filipem Sedláčkem, který obsadil 7. místo v této kategorii. Poslední kategorie, ve které měl Adamov obsazení, byli starší žáci, kde se účastnili Vilém Flachs a Denis Havelka. Zde soutěžilo 14 dětí a Vilém vybojoval 6. místo a Denis 11. místo. V nejstarší kategorii dorostu neměl Adamov zastoupení.

Hrálo se divizním způsobem podle výkonnosti, která se nastavuje podle předchozích turnajů. Turnaj v Adamově byl první OBTM v sezoně 2016-17 nasazení probíhalo dle loňského žebříčku.

Nejmladším účastníkem byl Lukáš Přikryl z Blanska, který ve svých 6 letech vybojoval i svá první vítězství na turnaji a skončil celkově na krásném 39. místě.

Níže tabulka s celkovým pořadím všech kategorií.

 

Pořadí příjmení oddíl   ročník
1 Petr Michal Blansko St.ž 2002
2 Zukal Aleš Blansko St.ž 2002
3 Andrle Martin Letovice Dorost 2000
4 Chlup Dominik Letovice St.ž 2001
5 Pokorný Martin Blansko Ml.ž 2004
6 Šimurda Dan Křetín Dorost 1999
7 Novohradská Karolína Blansko Ml.ž 2005
8 Přikryl Vojtěch Blansko Nejml.ž 2006
9 Řehoř Michal Letovice Dorost 1999
10 Burger Vojtěch Křetín St.ž 2003
11 Plšek Matyáš Letovice St.ž 2003
12 Slezák Martin Křetín Dorost 2000
13 Horvát Dominik Letovice Dorost 2001
14 Winkler Adam Křetín Dorost 2000
15 Flachs Vilém Adamov St.ž 2002
16 Švancara Jakub Zbraslavec St.ž 2003
17 Štěpánek Ondřej Blansko St.ž 2003
18 Hudský Tomáš Letovice Dorost 1999
19 Horvát Erik Letovice Ml.ž 2005
20 Soboka František Olešnice St.ž 2003
21 Běluša Ondřej Blansko Ml.ž 2005
22 Juthner Dominik Blansko St.ž 2003
23 Havelka Denis Adamov St.ž 2003
24 Jančík Michal Olešnice St.ž 2002
25 Kotouč Jan Blansko St.ž 2003
25 Pelíšek Tomáš Křetín Ml.ž 2004
27 Hrnčíř Leoš Blansko Nejml.ž 2006
28 Mazalová Kristýna Blansko Ml.ž 2004
29 Kubíková Sára Blansko Ml.ž 2005
30 Zukal Filip Blansko Nejml.ž 2009
31 Sedláček Filip Adamov Ml.ž 2005
32 Kolář Jaromír Adamov Nejml.ž 2006
33 Pospíšil Jakub Křetín St.ž 2003
34 Pelíšek Jan Letovice Nejml.ž 2008
35 Vybíral Vojtěch Zbraslavec Nejml.ž 2006
36 Kazda Jakub Zbraslavec Ml.ž 2005
37 Fojt Tomáš Adamov Nejml.ž 2006
38 Libiš Jakub Zbraslavec Ml.ž 2005
39 Přikryl Lukáš Blansko Nejml.ž 2010
40 Rudolf Petr Zbraslavec Ml.ž 2005
41 Vybíral Antonín Zbraslavec Nejml.ž 2008

Fotka Vítězů turnaje z Leva Aleš Zukal, Michal Petr, Martin André

Malý Lukášek Přikryl ocenění za nejmladšího účastníka turnaje.

 

Na závěr chci poděkovat Městu Adamov především Jiřímu Němcovi a Bc. Romanovi Pilátovi, a Paní Ředitelce Mgr. Janě Burianové za podporu díky které je možné zde turnaje pořádat. Také všem z oddíllu, kteří pomáhali turnaj chystat a zajistit.

Spartak Adamov – oddíl stolního tenisu zve místní mládež do 18 let na Okresní bodovací turnaj mládeže (OBTM), který se koná dne 12. 11. 2016. Turnaj se uskuteční v tělocvičně Základní školy Adamov ulice Komenského. Přihlášení hráčů k turnaji bude probíhat formou prezentace v 8:30 v místě konání turnaje. Těšíme se na Vaši účast.

Náš oddíl stolního tenisu se podílí na pořádání Republikového turnaje mladšího(2004-2005) a nejmladšího žactva(2006, a mladší), a tímto zve příznivce stolního tenisu k návštěvě tohoto turnaji. Turnaj se koná v termínu 19. - 20. 11. 2016 od 8 hodin ve sportovní hale, Údolní 8a, Blansko. Turnaj je otevřen pro registrované hráče okresu Blansko. Adamov bude na turnaji reprezentovat několik mladých hráčů.

Níže ještě propozice turnaje Mládeže konaného v Adamově.

Okresní bodovací turnaj mládeže Adamov 2015/16

 

Kde: Tělocvična ZŠ Komenského Adamov

Kdy: 12. 11. 2016 prezentace do 8:30

Všeobecná ustanovení:

 

1. Pořádající:

Spartak Adamov, z.s. (Oddíl stolního tenisu)

2. Datum:

Sobota 12. 11. 2016

3. Místo:

Tělocvična základní škola Adamov, Komenského 4

https://mapy.cz/s/1aaHZ

49°18'3.324"N, 16°39'32.102"E

49.3009233N, 16.6589172E

Vstup do tělocvičny není přes hlavní vchod školy!! mapka přiložena níže.

4. Ředitel turnaje:

Jan Ostrý

5. Rozhodčí:

Jan Ostrý - lic.“B", Vladimír Švancara – lic. „B“

6. Zdravotník:

Mgr. Gabriela Dočkalová

7. Startovné:

50Kč za hráče (předem přihlášení hráči obdrží za startovné jídlo a pití)

8. Informace:

Jan Ostrý, tel: 777 856 282, jostry@ada-net.cz

9. Losování:

veřejné po skončení prezentace, dle nasazovacího žebříčku

10. Občerstvení:

zajištěno jídlo a pití – párky, chlebíčky, apod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Technická ustanovení:

1. Předpis:

Hraje se podle pravidel stolního tenisu, soutěžního řádu stolního tenisu a podle ustanovení tohoto rozpisu.

2. Kategorie:

1) Dorost - narození v roce 1999 - 2001

2) Starší žactvo - narození v roce 2002 - 2003

3) Mladší žactvo - narození v roce 2004 - 2005

4) Nejmladší žactvo -  narození v roce 2006 a mladší

3. Systém:

6 výkonnostních divizí 1- 5 divize po 8mi účastnících, poslední 6 divize zbytek bude upřesněn na místě dle skutečného počtu účastníků

1. stupeň v rámci divizí: 2 čtyřčlenné skupiny

2. stupeň: první dva ze skupin prvního stupně o vítězství v divizi třetí a čtvrtí ze skupin o záchranu v divizi

do 2. stupně se započítává vzájemný zápas z 1. stupně v rámci divizí se hraje na tři vítězné sety, každý účastník odehraje 5 zápasů

4. Časový pořad:

1 část:
8:00 - 8:30 - prezentace dvouher
8:30 - losování
9:00 - zahájení soutěží

5. Stoly:

Hraje se na 6 stolech, míčky Joola *** (PLAST).

6. Rozhodčí:

Rozhodčí k jednotlivým zápasům určuje vrchní rozhodčí.

7. Ceny:

Hráči na 1. - 3. místě v každé divizi obdrží ceny

8. Námitky:

Dle soutěžního řádu.

9. Přihlášky:

Do pátku 11.11.2016  do 10hod na email: jostry@ada-net.cz 

10. Ostatní:

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu těchto propozic.

Výsledky turnaje budou zahrnuty do okresního bodování v jednotlivých kategoriích.

Turnaje se mohou zúčastnit, také neregistrovaní, začínající hráči. Zájemci z jiných okresů nebo krajů mohou hrát v případě schválení. Maximální počet hráčů je omezen 62.

 

 

                                                                                  

 

                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Těšíme se na Vaši účast.