Sezona 2017-18

Rádi bychom se s vámi podělili o zhodnocení uplynulé sezóny klubu Spartak Adamov. V této sezóně měl klub poprvé zastoupení i v krajské soutěži, kde A tým hrál Krajskou soutěž II. třídy, do které postoupil na základě výsledků kvalifikace z dubna minulého roku. Další novinkou byla účast našich nejmladších hráčů v městském přeboru starších žáků v okresu Brno město. Nyní následuje krátké shrnutí výsledků jednotlivých týmů a mládeže. 

A tým 

Jak již bylo zmíněno výše, A tým hrál letos poprvé krajskou soutěž. Od začátku soutěže si tým vedl velmi dobře a po celou dobu sezóny se nedostal ani jednou do ohrožení bojem o záchranu. K tomuto pomohly zejména výkony čtveřice Gábina Dočkalová, Radim Masařík, Ján Kapusta a Zbyněk Beneš, kteří měli shodně úspěšnost v soutěži mezi 50-60%. Konečná bilance 10 výher, 1 remízy a 11 proher stačila nakonec na krásné 7. místo z 12 ti týmů, která zaručuje, že naše mužstvo může bojovat v této soutěži i další rok. 

B tým 

B tým hrál stejně jako minulý rok Regionální přebor III. třídy. Po polovině soutěže (8mi zápasech) měl tým bilanci samých výher a vypadalo to na hladký postup do vyšší soutěže. Nicméně pak se objevily nemoci některých hráčů a tým musel nakonec bojovat o postup až do konce soutěže. Stěžejním byl zápas s týmem Orel Blansko dvě kola před koncem soutěže, kde šlo o přímý souboj o 1. místo, a který se podařilo vyhrát nejtěsnějším možným výsledkem 10:8, zejména pak díky velké pomoci hráčů C týmu. Toto bylo společné motto pro celou druhou polovinu soutěže a dá se říct, že nebýt velké pomoci hráčů C týmu, B tým by nakonec nepostoupil. Takto se podařilo uhájit 1. místo s celkovou bilancí 12 výher, 3 remíz a 1 porážky. 

C tým 

Po postupu v minulém roce hrál C tým letos poprvé Regionální přebor IV. třídy. Od začátku soutěže bojoval tým o 2. místo za suverénním vítězem z Velkých Opatovic. Bohužel konec soutěže týmu moc nevyšel a skončil na 4. místě s celkovou bilancí 8 výher, 2 remíz a 6 proher. Toto umístění nicméně lze považovat za úspěch, neb tým hrál celou dobu v klidu neohrožen bojem o záchranu a splnil tak předsezónní očekávání. 

Mládež 

V průběhu sezóny také probíhaly tréninky a turnaje mládeže. Zde dosáhli naši nejmladší hráči dobrých výsledků v kategorii mladšího a nejmladšího žactva. Dále letos došlo poprvé k tomu, že naší žáci hráli v rámci brněnského okresu přebor starších žáků. Zde se umístili na nelichotivém posledním místě, nicméně věříme, že pro získání potřebné herní praxe, je to krok správným směrem.  

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům a sponzorům za jejich podporu a těšíme se na další sezónu, která začíná v záři.