V sobotu 18.6.2022 se konal na „Sklaďáku“ turnaj v nohejbale trojic Adasped cup 2022.

Počasí v den turnaje bylo jako na zakázku. Hrálo se pouze na jednom hřišti z důvodu vydatného večerního deště, který znemožnil zprovoznit i druhé hřiště.

Pod dohledem ředitelů turnaje Čigina a Kuby a hlavního rozhodčího Bugase se prezentovalo 6 tříčlenných družstev (Těžké váhy, Ploty s.r.o., Brno Majkl, Medvědi, Spartak a Old stars). Následně bylo provedeno rozlosování. Hrálo se systémem každý s každým na dva sety.

Nasazení bylo jako vždy vysoké, bojovalo se o každý milimetr hřiště. Překvapil tým Medvědů. Tento tým hrál nenápadně a zlepšoval se zápas od zápasu. Nakonec byl postrachem pro všechny favority. Je vidět že nasazení je základem úspěchu a kluci skončili na krásném 2. místě.

Ale všichni bojovali jako lvi. Koneckonců nešlo ani tak o výsledek. Důležité bylo se sejít, zasportovat si, pokecat, … Přišli i diváci všech věkových kategorií, což potěšilo. Všude vládla příjemná a přátelská atmosféra.

Pořadí turnaje:

  1. Old stars
  2. Medvědi
  3. Brno Majkl
  4. Těžké váhy
  5. Ploty s.r.o.
  6. Spartak

Již teď se všichni těší na další ročník 2023.

sobotu 18.6.2022 se bude konat na "sklaďáku" otevřený turnaj v nohejbale trojic pod názvem Adasped cup 2022.

Zájemci se můžou přihlásit pomocí E-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (kapacita mužstev je omezená) do 10. 6. 2022.

Konečně po dlouhé době se odehrála celá soutěž bez omezení. Mužstvo jsme se do nové sezóny snažili vhodně doplnit o zkušené hráče. Dvě „posily“ z Rosic se do kolotoče zápasů ani nezapojili. Jeden zápas odehrál Raška a žádný Krobauer. Prvně jmenovaný byl pracovně vytížen, což se dá pochopit a u druhého to byla spíše pohodlnost na kterou si zvykl za covidové situace z loňské sezóny. Vypadl nám ze sestavy Martin Sendler z rodinných důvodů a jeho 12 bobů z předešlé sezóny nám chybělo. Ze zdravotních důvodů ukončil zápasovou činnost obránce Martin Kunc a Petr Kubíček. V úvodu se nám zranil Jiří Toufar a naskočil až na poslední dva zápasy které zvládl jako starý mazák. V závěrečných zápasech nám chyběla opora zadních řad Pavel Zubíček a v útoku jsme citelně postrádali Marka Vorla z důvodu nemoci. Můžeme a musíme být vděční za posilu Petra Žáka, který přišel na hostování z Komety Brno. Do kolektivu zapadl skvěle, měl zájem hrát a náramně si sedl s Markem Vorlem. Jeho vizitka mluví za vše. 29 bodů za 22 gólů a 7 přihrávek je skvělý počin. Do posledního zápasu naskočil i Tomáš Fiala, který se zraněním ramena laboroval 3 sezóny. Doufám, že mu elán vydrží a bude pokračovat i v příští sezóně.      

Do sezóny jsme vstupovali s ambicemi na umístění v horní polovině tabulky. Situace s absencí nových hráčů, zranění a nemoci ale vzala ambice za své. V covidové době se ani nám nevyhnuli omluvenky. Při absenci z důvodu nemoci do zápasů naskakovala záloha, teda kluci, co již pouze vypomáhají při nedostatečném počtu aktivních hráčů. Můžu hodnotit, že těmto hráčům srdíčko pro tým neustále bije a odváděli výtečné výkony. Zmínit mohu zejména našeho „C“ Petra Kubíčka. Ten i přes zdravotní problémy naskočil a odváděl poctivou práci. Jako správný kapitán šel příkladem. Celou sezónu jsme odehráli pouze na dvě pětky, dokonce jednou jsme museli hrát pouze s devíti hráči v poli. Těm, kteří hráli, patří absolutorium.

Do soutěže se přihlásilo 8 mužstev. Jako nováček soutěže podal přihlášku oddíl HC Zastávka, který hrál Krajský přebor a rázem se stal favoritem soutěže spolu s HC Sokol Březina, který se vrátil z Krajského přeboru. Soutěž je tak vyrovnaná, že kterékoliv mužstvo může porazit kohokoliv. Naše mužstvo bylo poskládané velice dobře a spoléhali jsme na posily, ale bohužel…

Hrací systém byl odsouhlasen tak, že všechny mužstva se v základní části utkali mezi sebou 2x. Po základní části se rozdělila tabulka na dvě poloviny, ve kterých se hrálo o 1. – 4. a o 5. - 8. místo.

 

Tabulka základní části OP 2021/2022

Pořadí

Tým

Zápasy

Výhry

Výhry PP

Prohry PP

Prohry

Skóre

Body

1.

HC Zastávka

14

12

0

0

2

101 : 45

36

2.

TJ Sokol Březina

14

9

1

2

2

88 : 53

31

3.

HC Veverská Bítýška

*13

6

3

1

3

82 : 56

25

4.

TJ Tatran Hrušky

14

7

0

2

5

64 : 74

23

5.

TJ Rájec-Jestřebí

14

5

1

2

6

66 : 60

19

6.

TJ Sokol Černá Hora

14

5

1

1

7

64 : 73

18

7.

Spartak Adamov

14

4

0

0

10

41 : 84

12

8.

HC Laviny

*13

0

0

0

13

18 : 93

0

*Zápas HC Laviny – HC Veverská Bítýška se po odložení neodehrál. Vzhledem k tomu, že výsledek neměl vliv na tabulku základní části, nezapočítával se.  

 

Konečná tabulka OP 2021/2022

 1.         TJ Sokol Březina

2.         HC Zastávka

3.         TJ Tatran Hrušky

4.         HC Veverská Bítýška

5.         TJ Rájec-Jestřebí

6.         Spartak Adamov

7.         TJ Sokol Černá Hora

8.         HC Laviny

 

Tabulka kanadského bodování:

Pořadí v oddíle

Pořadí v soutěži

Jméno

góly a asistence

Body

1.

5.

Petr ŽÁK

22 + 7

29

2.

26.

Pavel KLÍMA

3 + 12

15

3.

38.

Marek VOREL

5 + 6

11

4.

40.

Pavel ZUBÍČEK

2 + 9

11

5.

48.

Josef KLÍMA

7 + 2

9

6.

57.

Igor NOVOTNÝ

5 + 3

8

7.

72.

Tomáš MILFAIT

2 + 4

6

8.

85.

Filip KERBLER

1 + 4

5

9.

108.

Miroslav KILIÁN

2 + 1

3

10.

111.

Michal GISTR

1 + 2

3

11.

119.

Martin RAŠKA

1 + 1

2

12.

120.

Milan JUŘENA

1 + 1

2

13.

129.

Martin SENDLER

1 + 0

1

14.

130.

Radoslav MIHOK

1 + 0

1

15.

131.

Michal THOŘ

1 + 0

1

16.

132.

Jiří TOUFAR

0 + 1

1

17.

133.

Milan DVOŘÁK

0 + 1

1

V soutěži kanadského bodování bylo hodnoceno celkem 141 hráčů ze všech zúčastněných oddílů. Petr ŽÁK obsadil celkově vynikající 5. místo. V soutěži střelců mu patří 4. místo, pouze dva góly od třetího a tři góly od druhého místa. Škoda že vynechal dva zápasy vinou nemoci. Při jeho střelecké potenci mohl být v první trojce bodování. Příjemně překvapil Josef KLÍMA a po zásluze je v bodování hodně vysoko.

Více bodů se čekalo od Filipa Kerblera a Miroslava Kiliána.

Soutěž slušnosti:

V tabulce slušnosti jsme obsadili třetí příčku. Někdy jsme hráli až moc opatrně, budeme muset trochu přitvrdit hru.

Pořadí v Soutěži slušnosti

1.         HC Zastávka

2.         TJ Tatran Hrušky

3.         Spartak Adamov      

4.         TJ Rájec-Jestřebí

5.         HC Laviny

6.         HC Veverská Bítýška

7.         TJ Sokol Černá Hora

8.         TJ Sokol Březina

Mužstvo předvádělo sice pohledný hokej, ale trápení v koncovce a nedostatečný počet hráčů byl rozhodující. Jednoduše řečeno, hráči byli unaveni. Soutěž, která má neustále vzrůstající kvalitu se nedá hrát na dvě pětky. Některé mužstva nastupovali na tři kompletní pětky a to ještě další hráči čekali na příležitost. Máme v jednání pár posil, ale čekají nás ještě dlouhé jednání.

              

Závěrem chci poděkovat hráčům, zastupitelům MěÚ Adamov, společnosti Tenza cast, a.s., společnosti GAMA J+P, s.r.o., fa. malířství, natěračství, lakýrnictví Dušan André, Adasped s.r.o., Fans klubu pod vedením pana Marka Musila a skalním fanouškům.

Všem hráčům přeji odpočinek, mnoho elánu do další přípravy, vyléčení všech šrámů a mnoho sil do další sezóny.

Sportu zdar a hokeji zvlášť.     

Góly a asistence za Adamov: 2x Žák (2x Vorel), Milfait (Klíma Josef), Kilián (Klíma Josef)

Poslední zápas sezóny, který rozhodl o konečném umístění na 5 a 6. místě v závěrečné tabulce. Do sestavy se po nemoci vrátil Vorel a po tříleté pauze zaviněnou zraněním naskočil na post obránce Fiala. Konečně na tři útoky, ale pouze na dvě obranné dvojice.

Do zápasu jsme vstoupili s chutí, dobrou kombinační hrou a rychlejším bruslením. Svoji převahu jsme zužitkovali v sedmé minutě, kdy Vorel vybídl ke skórování Žáka a ten se nemýlil. Domácí po náhodné akci vyrovnali stav na 1:1 Vorel a Žák si svou akci zopakovali a šli jsme za 47 sekund opět do vedení.

Druhá část pokračovala ve stejném vývoji zápasu. Dobrý výkon jsme korunovali třetím gólem, který vsítil Milfait po přihrávce Josefa Klímu. Hráli jsme lepší hokej a znovu po náhodné akci domácí snížili. Čase 34:56 jsme inkasovali vyrovnávající gól v našem oslabení a tím jsme posadili soupeře do sedla. Najednou začal lépe kombinovat a naši kluci jako by se báli o výsledek. Příliš jsme couvali do našeho pásma a tím uvolnili prostor pro soupeřovu kombinaci. Výsledkem byl další gól v naší síti tři minuty před koncem druhé třetiny. A to nás mnohokrát podržel i brankář Višňa. Velká škoda neproměněné šance vteřinu před koncem druhého dějství, když Vorel udělal tři rychlá tempa, ujel všem hráčům, ale trefil pouze břevno.

Do poslední části jsme nastoupili již bez Vorla, který měl zdravotní problémy. Rozpadli se nám útočné trojky a když přišla na řadu ještě indispozice Žáka, tak nebyl nikdo, kdo by tuto dvojku nahradil. Hráli jsme přesilovku 5 na 3, ale ani jsme se neusadili v útočném pásmu. Tady nastal zlom v zápase. Soupeř vycítil příležitost, začal více kombinovat a v průběhu 3 minut vsítil tři góly. V závěru jsme ještě korigovali Kiliánem na konečných 8:4.

I tak si hráči za předvedené výkony zaslouží pochvalu. Celou sezónu jsme odehráli na dvě pětky a únava byla znát. Nevyhnuli se nám zranění, nemoci a pracovní povinnosti. Některé avizované „posily“ vůbec nezasáhli do hry. Za rok bez soutěže zlenivěli, zpohodlněli a někteří doma „nenosí kalhoty“.

Góly a asistence za Adamov: 2x Novotný (Gistr, Milfait), 2x Klíma Josef (Novotný, Toufar), Kilián (Žák), Žák (Dvořák)

            Do odvetného zápasu o umístění jsme nastoupili po vysoké prohře z prvního zápasu v pozměněné sestavě, s jinou taktikou a odhodláním nedat soupeři nic zadarmo. Po zranění ze začátku sezóny se do sestavy vrátil Toufar. Z důvodu absence klíčového obránce Zubíčka, musel být Toufar zařazen na jeho post vedle velezkušeného kapitána Gistra, který mu návrat ulehčil. No a počínal si po návratu jako starý harcovník. S přehledem podržel puk, rozehrál, když bylo potřeba zaútočil… Do prvního útoku byl zařazen Josef Klíma. Náramně si rozuměl s Žákem a Novotným a podal nejlepší výkon v sezóně. Tato útočná trojka zařídila 5 gólů v síti protivníka. A to byl účel. Druhá trojka byla poskládaná tak, aby ubránila útoky soupeře. V obraně ze zkušenými Dvořákem a Milfaitem, kteří si připsali asistenci u gólu to splnili bezchybně. Ba co víc, nadplán vsítili i gól Kiliánem.

Na předvedený bezchybný výkon čekalo trenérské duo celou sezónu a nakonec se dočkalo.

První část začala náporem z naší strany. V čase 1:06 jsme šli do vedení. Sice soupeř v páté minutě srovnal, ale pouze naší zásluhou, kdy jsme špatně střídali a soupeř využil volného prostoru. Převahu jsme využili a v osmé minutě nás poslal do vedení Žák. No a korunovaci dobrého výkonu zpečetili Novotný a Klíma Josef, kteří v průběhu minuty zvýšili už na 4:1.

Ve druhém dějství bylo vše jako v prvním. Naše taktická chytrá a rychlá hra nesla úspěch. V přesilovce Milfait nahrál Novotnému a ten se nemýlil. Škoda pouze neproměněných šancí Žáka, který rychlostí deptal soupeře, ale ze čtyřech nájezdů nedal ani jeden. Nebylo mu přáno.

Ve třetí části se hosté pokoušeli o zvrat, ale neměli nárok. Když útočili, puk házeli po rozích a před naši branku procházeli sporadicky. Když si vytvořili šanci, vždy byl na místě Dobeš, který puky nevyrážel, ale podržel. 2:17 min. před koncem ve hře bez gólmana projel útočník soupeře celé hřiště a snížil na 5:2. Z posledních sil a znovu bez gólmana minutu před závěrečnou sirénou se podařilo vsítit ještě jeden gól na 5:3. Hosté ve hře bez gólmana pokračovali, ale to se jim vymstilo. Po prohraném souboji korunoval svůj výborný výkon Josef Klíma, po pěkném pasu od Toufara a bylo hotovo. Výhra 6:3.

Na zápasy jsme srovnali stav na 1:1 a pokračovalo se samostatnými nájezdy. Za nás jela trojice Novotný, Josef Klíma a Žák. Začínal soupeř a dal. Vedl 1:0. Za nás se postavil k nájezdu Novotný a perfektní a oku lahodící fintou srovnal. Další nájezdy nikdo z aktérů neproměnil a následovala tzv.: „Náhlá smrt“ v obráceném pořadí. K puku se postavil znovu Novotný a střelou proměnil. Soupeř nedal a tak slavíme postup do zápasu o celkové 5. místo, které se hraje v NEDĚLI 6. 3. 2022 v 11:15 hod. na ZS Blansko.

Góly a asistence: Thoř (Kerbler), Žák (bez asistence), Zubíček (bez asistence), Klíma Josef (Klíma Pavel)

Domácí od úvodních minut začali ve vysokém tempu a zatlačili nás do našeho obranného pásma. Je až zázrak že svou převahu nezužitkoval gólem. Tento tlak vydržel až do čtvrté minuty. Následně se hra vyrovnala. Dokonce jsme šli do vedení gólem Thoře, který si sjel od modré mezi kruhy a skóroval. Po tomto góle jsme hráli 2x přesilovku 5 proti 3, ale naše střelecká impotence, ležérnost a hra bez pohybu nás připravila o zvýšení vedení. Za přesilovku jsme vystřelili 3x mimo branku a gólman musel zasahovat pouze jednou. Tento nezdar odstartoval zlom v utkání. Domácí v průběhu 47 vteřin vsítili dva góly. Tato situace je posadila do sedla. Sice ještě dvě minuty před koncem první části srovnal skóre Žák a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhou část jsme začali stejným způsobem, jakým jsme odehráli přesilové hry. Bez pohybu, přihrávky, střely a bez zápalu. Hráči si neobsazovali své protihráče, nevraceli se. Jedním slovem katastrofa. Obrana byla neustále vystavována přečíslení. Soupeř využil situaci a zahájil demolici, kde v průběhu šesti minut vsítil šest gólů a bylo po zápase. Prostřední část jsme prohráli 7:2!

V poslední části se zápas pouze dohrával ve volném tempu.

Odehráli jsme nepovedený zápas, bez bruslení, nasazení, nahrávky, myšlenky. Až na pár výjimek nikdo nepodal odpovídající výkon svým možnostem. Kdyby bylo kde brát, tak do sestavy k odvetě by dostal málokterý hráč. Za zmínku stojí pouze perfektně zvládnutý blafák Jozefa Klímu, který byl ukázkový.

Doufám, že odveta nás zastihne v lepším rozpoložení.

Odveta se hraje v NEDĚLI 26.2. V 16:30 NA ZS V BLANSKU.

Hokejový oddíl zve všechny příznivce na zápas o umístění proti Černé Hoře v NEDĚLI 20.2.2022 v 11:15 hod. na ZS Blansko.