Góly a asistence za Adamov: Klíma Pavel (Žák), Žák (Klíma Pavel)

Znovu jsme nastoupili pouze s deseti hráči v poli. Od začátku sezóny nás pronásledují zranění a nemoci. Na hráčích, kteří hrají je vidět velkou únavu.

Zápas jsme začali sice začali vyhranou první třetinou, ale na hře bylo vidět, že to jde velice ztěžka. Soupeř naskočil do druhé části jako vyměněný. Začal více bruslit, kombinovat, což se projevilo i na stavu. Všude o krok pozadu, žádná přesná nahrávka, puk mám poskakoval na hokejkách. No prostě neměli jsme svůj den. V závěrečné části jsme mohli zdramatizovat zápas, ale Pavel Klíma neproměnil trestné střílení. Žák sice snížil a v euforii jsme začali bezhlavě utočit. To byla chyba a soupeř ji potrestal.

Góly a asistence za Adamov: 2x Žák (2x Klíma Pavel a Kilián), Klíma Josef (bez asistence)

Zdálo se, že do Vyškova odjedeme s větším počtem hráčů. Jenomže v pátek přišli dvě omluvenky a v sobotu další. Proti soupeři, který hrál naposledy Krajský přebor a na střídačce se tlačili tři pětky, tři náhradníci a dva gólmani, bez šance na úspěch. Nakonec jsme naskočili na led s 9ti hráči a od druhé třetiny se přidal desátý. Někteří hráči nastoupili s drobnými šrámy, ale bojovali všichni a nechali na ledě srdíčko.

Na úvod si soupeř vytvořil velký tlak a ve třetí minutě jsme inkasovali v průběhu 24 vteřin dva góly. Tlak pokračoval, ale do gólových šancí se dostával sporadicky. Mezi 12tou a 13tou minutou udeřil soupeř znovu v průběhu 39 vteřin znovu vsítil dva góly. V 16té minutě jsme snížili po pěkné akci Josefa Klímu.

Druhá část byla vyrovnanější. Mladíci bruslili, kombinovali, ale vše v místech, kde neohrožovali naši branku. Naše obrana vytlačovala útočníky soupeře do rohů odkud se góly nedávají. My jsme vyráželi do rychlých brejků. Zejména Žák dělal vrásky soupeři, který si s ním nevěděl rady. Zdvojoval ho a snažil se ho zastavit nedovoleným způsobem a provokacemi.

V závěrečné části jsme skórovali pouze my. Do vyložených šancích se ještě dostal Pavel Klíma, Žák nastřelil tyčku a Mihok mohl dávat do odkryté branky, ale spoluhráč si ho nevšiml. Za zmínku stojí nádherný bodyček ala Machač v podání Juřenu.

Góly a asistence: 2x Žák (Klíma Pavel, Zubíček), Klíma Josef (Kerbler), Vorel (Klíma Pavel, Zubíček)

První třetina začala jako pohádka. Soupeře, který hrál Krajskou soutěž jsme dokonale zaskočili a výbornou taktickou hrou nedovolili soupeři téměř nic. Vyhráli jsme ji hladce 4:0 a to nemuselo být všechno. Můžou nás mrzet ještě dvě čisté gólové šance. V 19té minutě jsme hráli v oslabení o dva hráče, ale hru v oslabení jsme zvládli bez inkasovaného gólu.

Ve druhé části soupeř snížil, když vstřelil dva góly. A znovu na konci třetiny jsme šli do oslabení o dva hráče. Dva nesmyslné fauly. Jeden ve středním a druhý v našem útočném pásmu! Oslabení jsme sice „přežili“ bez obdrženého gólu, ale klíčovým hráčům vzala hra v oslabení spoustu sil.

V poslední části soupeř zredukoval sestavu, přidal na rychlosti bruslení a výsledkem bylo vyrovnání v čase 43:07. Ve 48 minutě šel soupeř do vedení. Naši hráči chtěli s vývojem utkání něco udělat a bojovat o body. Zákonitě v obraně vznikali okna, které hosté dokonale využili a za tři minuty nasázel 4 góly a bylo po zápase.

Výsledek sice vypadá jednoznačně ve prospěch hostů, ale kdo byl na zápase ví, že zápas byl víc jak vyrovnaný. Zápas rozhodli naše vyloučení a hra v oslabení.

Branky a asistence za Adamov: 3x Žák (2x Zubíček, Klíma P.), Klíma P. (Zubíček)

Nešťastná prohra v posledním zápase roku.

Do Vyškova jsme neodjížděli jako favorité a pouze s deseti hráči v poli . Tolik omluvenek ještě trenér nedostal. Zranění, pracovní povinnosti a řekněme to zcela otevřeně, někteří upřednostnili své pohodlí a v neděli zůstali doma!!! A tak do boje jsme povolali zálohy, které naskočili do zápasu po dlouhé pauze. Zde bylo vidět srdíčko pro Adamov a kolektiv. Za to jim patří velké poděkování a uznání.

            První část byla vyrovnaná, veliká škoda že jsme v závěru v rozpětí minuty a půl inkasovali dva góly.

            Do druhé části jsme nastoupili s pokynem zahustit střední pásmo. To se podařilo. Soupeř se snažil procházet do pásma individuálně, což mu nevycházelo. Poctivě jsme bránili naši modrou čáru a taktika slavila úspěch. Vyráželi jsme do rychlých brejků. Zde zazářil Petr Žák, který zaznamenal hettrick. Do kabiny jsme šli s jednobrankovým vedením.

            V poslední části stáhl soupeř hru na dvě pětky, začal více kombinovat a v 43 minutě vyrovnal. Ve 49 minutě si Pavel Zubíček z přehledem povodil útočníky domácích a nezištnou přihrávkou vyzval Pavla Klímu ke vstřelení gólu. Ten si počínal jako zkušený mazák a našel skulinku nad ramenem gólmana a skóroval. Domácí zvyšovali tempo a podařilo se jim vyrovnat. Z tlaku vytěžil i přesilovku, kterou jsme s vypětím všech sil ubránili. Zdálo se, že si body rozdělíme. Bohužel. 33 vteřin před závěrečným hvizdem po nahození puku od modré na naši branku před kterou bylo pět hráčů, puk proskotačil až do sítě našeho gólmana, který nic neviděl.

I tak patří všem velké poděkování za předvedený výkon a zamyšlení těch, kteří „nemohli“ přijet na zápas.

Góly a asistence za Adamov: Mihok (Milfait), Vorel (Žák)

Festival neproměněných šancí!!!

Sice výsledek vypadá jednoznačně, ale opak byl pravdou. Znovu pouze na dvě pětky a s tím, že střelce a tvůrce hry Vorla jsme museli zařadit do obrany pro nedostatek obránců.

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Ve čtvrté minutě jsme šli do vedení, když tečoval Milfaitovu střelu od modré narozeninový oslavenec Mihok. Soupeř v deváté minutě vyrovnal, ale Vorel skrytou střelou znovu vrátil vedení na naši stranu. No a z naší strany to bylo všechno a nastal festival neproměněných šancí. To je důvod prohry. Trestné střílení neproměnil Vorel, Milfaitovu střelu od kruhů se štěstím koncem hokejky vyrazil gólman domácích a další nespočet neproměněných šancí, kdy jeli naši hráči sami na brankáře… 

Nejlepší hráč z naší strany byl jednoznačně obránce Gistr.     

Góly a asistence za Adamov: Klíma Josef (Kerbler Filip), Žák (Vorel), Juřena (Žák)

             Od úvodních minut se hrálo svižně, ale opatrně. Žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. První chybu vyrobili hosté a v šesté minutě se trefil Josef Klíma po přihrávce Kerblera. Škoda inkasovaného gólu v závěru třetiny, kde v čase 18:34 soupeř vyrovnal. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

            Ve druhé části byla hra vyrovnaná jak herně, tak na šance. Pouze s tím rozdílem, že soupeř dával góly a my jsme zůstali pouze u šancí. Jiskřičku naděje vzkřísil Žák, když ho našel pasem Vorel.

            Do závěrečné části jsme nastoupili bez Pavla Klímu, který měl zdravotní problémy. Hráčům Veverské Bítýšky se podařilo vsítit dva góly, ale v 53 minutě Juřena snížil. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat, vytvářeli jsme tlak na soupeře, tvořili jsme hru. K tomu nám pomohli dvě přesilovky. Ty s přehledem od modré organizoval Zubíček, ale naši hráči se ne a ne trefit. A to bylo šancí jako máku. Nedáš gól, nemůžeš vyhrát…

V zápasech předvádíme s každým soupeřem vyrovnané a kvalitní výkony, ale největší slabinou je střelecká impotence. Nedaří se ani renomovaným střelcům jako Vorel nebo Pavel Klíma a Žák na všechno sám nestačí.

4.12.2021 / 17:30 hod. / ZS Blansko / Spartak Adamov - HC Veverská Bitýška

12.12.2021 / 11:00 hod. / ZS Boskovice / Spartak Adamov - TJ Sokol Rájec-Jestřebí

19.12.2021 / 16:30 hod. / ZS Vyškov / Tatran Hrušky - Spartak Adamov