Góly a asistence za Adamov: Klíma Josef (Del Favero), Juřena (Žák)

            V tomto zápase se dá z naší strany kladně hodnotit pouze první třetina. Zde bylo vidět pěknou kombinační hru, rychlé bruslení a chuť hrát s pukem. Hra byla vyrovnaná a místy s naší mírnou převahou. Důkazem byl gól, který vsítil Josef Klíma po překrásné přihrávce Del Favera.

Na začátku druhé části jsme šli do vedení gólem Juřenu, který letos naskočil poprvé po zranění do zápasu a přihrávku mu poslal nejlepší muž Kanadského bodování Žák.

No, a to bylo z naší strany všechno! Kluci si mysleli že se zápas vyhraje sám. Soupeř převzal iniciativu, začal lépe bruslit, kombinovat a viditelně se hrou bavil. Na soupeři byla vidět lehkost a chuť. To bohužel našim klukům chybělo. Skóre narůstalo, nestačili jsme bruslit se soupeřem. Otřesně zahrál druhý útok, který inkasoval 7 gólů.

Musíme na tento výkon rychle zapomenout a připravit se na další zápas.

Góly a asistence za Adamov:

5x Žák (2x Julina, 2x Vorel, Milfait,), 4x Vorel (3x Žák, Milfait), 2x Kerbler (Žák a Vorel, Julina), Toufar (Del Favero), Dvořák (Žák), Del Favero (samostatná akce), Fiala (Thoř), Julina (Kerbler), Thoř (Milfait), Milfait (Vorel) 

           Zápas od začátku sliboval gólovou přestřelku. Už minutu po zahájení jsme prohrávali 1:0. Za čtyřicet sekund bylo srovnáno. Do poloviny první třetiny padlo pět gólů a soupeř vedl 3:2. Po přeskupení našich útočných trojic jsme výsledek otočili do konce první části a do kabin jsme šli s vedením 3:5.

            Vstup do druhé části se nám povedl a během čtyř minut jsme vsítili 4 góly. Soupeř to vzdal a hrál odevzdaně. Sice náznak zvratu byl v podobě dvou gólů v naší síti, ale naši útočníci zareagovali a taky přidali dva góly. Třetina skončila jednoznačně v náš prospěch.

            V poslední části se víceméně dohrávalo. Domácí hráli odevzdaně zato naši hráči si s chutí zakombinovali a zastříleli. Všechny naše útočné trojky dokázali soupeře zatlačit do jejich obranného pásma a vytvářeli si množství šancí, které výborně podporovali zkušené obranné dvojice.

Za zmínku stojí bodový příspěvek Petra Žáka 5+5, Marka Vorla 4+4 a v Kanadském bodování poskočí kluci velmi vysoko.

  

 

Góly a asistence za Adamov:

2x Žák (Milfait, druhá-samostatná akce), Del Favero (Kunc)

            Začátek byl opatrný z obou stran. Naši kluci měli více šancí a jednu z nich využil Žák, kterému ukázkově do prázdné branky poslal puk Milfait. Soupeř srovnal v deváté minutě. Moc to nebruslilo ani jednomu mužstvu, ale v kombinaci jsme měli navrch a bylo jen otázkou času, kdy půjdeme do vedení. Vytvářeli jsme si šance, ale bez zakončení. Nevím, jestli kluci tento styl okoukali od hráčů ligové Komety,… Tolik gólovek a nic.

            Soupeř zvolil jinou taktiku. Provokoval, hrál na samé hraně faulů a neštítil se i zákeřností. Po jednom z mnoha „seker“ zůstal bezvládně ležet na ledě Pavel Klíma. Ten musel zamířit do nemocnice, kde byla diagnostikována dvojitá zlomenina zápěstí. Takto jsme přišli o jednoho hráče. V návaznosti na tento faul se zanedlouho strhla mela. Do ní se zapojili všichni hráči na ledě a co je zarážející naskočil na led navíc domácí hráč s číslem 12. Toto rozhodčí nepostřehli, měli co dělat se stávající šarvátkou. Zde jsme přišli o dalšího hráče, který dostal trest do konce utkání. Na trestnou lavici nám zasedli obránci a tím se celá sestava rozpadla a s ní i naše koncepce hry. V rozpětí pěti minut jsme inkasovali tři góly. Hra ze strany soupeře pokračovala ve stejném stylu. Ještě do závěru třetiny jsme snížili góly Del Favera a Žáka na rozdíl jediného gólu a byla naděje na zvrat.

            V úvodu poslední části jsme po 23 sekundách inkasovali. Naši hráči se nedokázali srovnat s provokativní hrou domácích a neustále někdo z našich za oplácení zahříval lavici hanby. Skóre narůstalo ve prospěch soupeře a na zvrat již nedošlo.

3B       Spartak Adamov – TJ Tatran Hrušky           ZS BLANSKO          neděle 29.1.2023      17:30 hod.

20B     TJ Rájec-Jestřebí – Spartak Adamov          ZS BLANSKO           sobota  4.2.2023      17:00 hod.

8B       HC Veverská Bítýška – Spartak Adamov    ZS BLANSKO           neděle  12.2.2023     17:15 hod.

16B     TJ Sokol Březina – Spartak Adamov           ZS BLANSKO          sobota   18.2.2023    17:00 hod.   

  • sobota   7.1.2023 v 17:00 / Černá Hora - Adamov
  • sobota 14.1.2023 v 17:15 / Laviny BK - Adamov
  • sobota 21.1.2023 v 17:00 / Adamov - Černá Hora

Góly a asistence za Adamov:

Klíma Pavel (Milfait), Del Favero (Žák), Žák (Del Favero), Kerbler (Žák), Fiala (Milfait) + rozhodující samostatný nájezd Kunc

            Zdá se, že nedělní podvečer nám k zápasům vyhovuje. Stále postrádáme pro zranění klíčové hráče Gistra a Zubíčka, avšak kluci makají i za ně. Tentokrát to byla z naší strany ukázka bojovnosti, nasazení a touha po vítězství. K mužstvu se připojila další nová posila, mladá krev, dvaadvacetiletý Tadeáš Del Favero někdejší hráč Warioru Brno. Ten se uvedl gólem a asistencí.

            První třetina začala opatrně z obou stran. Nikdo nechtěl udělat chybu jako první. Tu jsme udělali my, ale zanedlouho Klíma po přihrávce Milfaita srovnal. Jenomže v 17-té minutě jsme dvakrát inkasovali.

            V úvodu druhé části snižoval Del Favero po přihrávce Žáka na 2:3. V oslabení 5 na 3 jsme znovu inkasovali. Soupeř byl na koni a náhodně vyhozeným obloučkem, který nikdo nevěděl, najednou vyplaval puk před osamoceného hráče Březiny a ten zvyšoval již na 2:5. Tři minuty před koncem třetiny vykřesal jiskřičku naděje Žák po přihrávce Del Favera.

            Do závěrečné části jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat. Vše zezadu jistila dobře hrající obrana. Soupeř byl bezradný a měl problémy s rozehrávkou a puk tahali pouze jednotlivci, což byla voda na náš mlýn. Odhodlání a touhu dostat puk do branky předvedl Filip Kerbler, když mu šanci připravil Žák. Snížili jsme na rozdíl jediného gólu a soupeř značně znervózněl. V čase 50:46 se zrodila asi nejhezčí akce zápasu. Milfait s přehledem mazáka naservíroval milimetrovou přihrávku a překrásně z první se trefil Fiala. Srovnáno na 5:5.

Naši kluci odevzdali maximum. Dřeli, bojovali a dokázali otočit téměř prohraný zápas. Hosté se snažili ze všech sil získat všechny tři body. Jejich realizační tým posílal na led to nejlepší co měl, ale nepomohlo to. Zápas šel po remíze do samostatných nájezdů.

Hosté neproměnili ani jeden nájezd, gólman Dobeš je s přehledem vychytal. Za nás se trefil Kunc, který nikdy nezklame a zaslouženě bereme bod navíc. Loňský mistr padl.

Poděkování patří neúnavnému Fans ckubu a našim fanouškům.

 

Góly a asistence za Adamov:

2x Julina (Kunc, Žák+Raška), 2x Raška (Milfait, TS), Mihok (Žák), Vorel (Milfait)

            V nedělní podvečer jsme nastoupili k dalšímu zápasu Okresního přeboru s cílem odčinit porážky z úvodních kol. Znovu přišla řada omluvenek. Pro zápas bylo důležité že přišlo zdravé jádro a po dlouhé době se objevil v sestavě i Martin Raška. Trenér zamíchal sestavou. K mladíkům zařadil zkušenost a výsledek se dostavil. Vorel v obraně zásoboval útočníky přesnými pasy a ti neustále zaměstnávali soupeře. V útoku Raška a Mihok přidali hlavu a klid. Sice někteří hráči hráli s drobnými šrámy, ale obětovali se pro kolektiv a reprezentaci města.

Začátek byl vyrovnaný, ale taktickou a disciplinovanou hrou jsme se ujali vedení. Gól vsítil stále se zlepšující Julina po přihrávce velezkušeného Kunce. Do konce první části přidal gól navrátilec Raška, kterému přihrál Milfait.

Druhá třetina pokračovala za mírné převahy našeho mužstva. Odpor soupeře zlomil Mihok, kterému přihrával Žák. Další gól vsítil Vorel, který našlápl a ukázal všem hráčům pouze číslo 20 které nosí na zádech. Výtečný výkon podtrhl pátým gólem do sítě soupeře znovu Julina po bleskové akci po ose Raška, Žák.

Závěrečná třetina pokračovala pod naší taktovkou. Soupeř se snažil s výsledkem něco udělat, zredukoval sestavu a víc se snažil bruslit. Zvýšená aktivita mu přinesla úspěch a v 47 minutě skóroval v rozmezí 30 sekund dvě branky. Zde zareagoval trenér Adamova, vzal si oddechový čas, zredukoval sestavu a staří harcovníci uklidnili mladíky. Hra se zase dostala do zajetých kolejí, kde jsme dominovali a vyráželi do rychlých brejků. V 55 minutě z jednoho takého ujížděl Raška, ale soupeř ho zastavil pouze za cenu faulu. Rozhodčí nařídil trestné střílení. To s přehledem Raška proměnil a bylo hotovo.

Naši hráči ukázali větší touhu po vítězství, kolektivního ducha a bojovnost. Za zmínku ještě stojí výkon gólmana Dobeše, který nadělal hodně vrásek hráčům Rájce-Jestřebí.

Poděkování patří i Fans ckubu a našim fanouškům.