Góly a asistence za Adamov: 2x Novotný (Gistr, Milfait), 2x Klíma Josef (Novotný, Toufar), Kilián (Žák), Žák (Dvořák)

Do odvetného zápasu o umístění jsme nastoupili po vysoké prohře z prvního zápasu v pozměněné sestavě, s jinou taktikou a odhodláním nedat soupeři nic zadarmo. Po zranění ze začátku sezóny se do sestavy vrátil Toufar. Z důvodu absence klíčového obránce Zubíčka, musel být Toufar zařazen na jeho post vedle velezkušeného kapitána Gistra, který mu návrat ulehčil. No a počínal si po návratu jako starý harcovník. S přehledem podržel puk, rozehrál, když bylo potřeba zaútočil… Do prvního útoku byl zařazen Josef Klíma. Náramně si rozuměl s Žákem a Novotným a podal nejlepší výkon v sezóně. Tato útočná trojka zařídila 5 gólů v síti protivníka. A to byl účel. Druhá trojka byla poskládaná tak, aby ubránila útoky soupeře. V obraně ze zkušenými Dvořákem a Milfaitem, kteří si připsali asistenci u gólu to splnili bezchybně. Ba co víc, nadplán vsítili i gól Kiliánem.

Na předvedený bezchybný výkon čekalo trenérské duo celou sezónu a nakonec se dočkalo.

První část začala náporem z naší strany. V čase 1:06 jsme šli do vedení. Sice soupeř v páté minutě srovnal, ale pouze naší zásluhou, kdy jsme špatně střídali a soupeř využil volného prostoru. Převahu jsme využili a v osmé minutě nás poslal do vedení Žák. No a korunovaci dobrého výkonu zpečetili Novotný a Klíma Josef, kteří v průběhu minuty zvýšili už na 4:1.

Ve druhém dějství bylo vše jako v prvním. Naše taktická chytrá a rychlá hra nesla úspěch. V přesilovce Milfait nahrál Novotnému a ten se nemýlil. Škoda pouze neproměněných šancí Žáka, který rychlostí deptal soupeře, ale ze čtyřech nájezdů nedal ani jeden. Nebylo mu přáno.

Ve třetí části se hosté pokoušeli o zvrat, ale neměli nárok. Když útočili, puk házeli po rozích a před naši branku procházeli sporadicky. Když si vytvořili šanci, vždy byl na místě Dobeš, který puky nevyrážel, ale podržel. 2:17 min. před koncem ve hře bez gólmana projel útočník soupeře celé hřiště a snížil na 5:2. Z posledních sil a znovu bez gólmana minutu před závěrečnou sirénou se podařilo vsítit ještě jeden gól na 5:3. Hosté ve hře bez gólmana pokračovali, ale to se jim vymstilo. Po prohraném souboji korunoval svůj výborný výkon Josef Klíma, po pěkném pasu od Toufara a bylo hotovo. Výhra 6:3.

Na zápasy jsme srovnali stav na 1:1 a pokračovalo se samostatnými nájezdy. Za nás jela trojice Novotný, Josef Klíma a Žák. Začínal soupeř a dal. Vedl 1:0. Za nás se postavil k nájezdu Novotný a perfektní a oku lahodící fintou srovnal. Další nájezdy nikdo z aktérů neproměnil a následovala tzv.: „Náhlá smrt“ v obráceném pořadí. K puku se postavil znovu Novotný a střelou proměnil. Soupeř nedal a tak slavíme postup do zápasu o celkové 5. místo, které se hraje v NEDĚLI 6. 3. 2022 v 11:15 hod. na ZS Blansko.