V sobotu 22. 6. 2024 se konal otevřený turnaj v nohejbale trojic Adasped cup 2024. Tentokrát se musel uskutečnit z provozních důvodů zase na jiném místě než předcházející ročník a to na hřišti u ZŠ Ronovská nad školou na Ptačině, kde nám zázemí poskytli kluci z oddílu malé kopané Ajeto v čele s Romanem Dobešem. Za to jim patří velký dík.

Počasí si s organizátory zahrávalo do poslední chvíle. Den před turnajem obrovská průtrž, bouřka a ráno déšť. Počasí se ale umoudřilo a vysvitlo sluníčko, které vlhkost ze hřiště postupně odstranilo. Hrálo se na hřišti s pískovým povrchem, ale hráči zvolili vhodnou obuv. U hlavního rozhodčího Bugase se prezentovalo 8 tříčlenných družstev (Chrousti, Těžké váhy, Žabinská klika, Piňo, Policie, Rychlý pilník, EX Stars a Ajeto). Hrálo se systémem každý s každým na dva sety na dvou hřištích. Po základní části následovalo Play-off.

Nasazení bylo jako vždy vysoké, bojovalo se o každý centimetr hřiště. To potvrzoval asi nejlepší hráč turnaje Petr Koubek, který se po míči vrhal doslova po hlavě. Potvrdilo se, že nasazení je základem úspěchu. Všichni bojovali v rámci svých možností a nikdo nikomu nic nedaroval. O každý bod se sváděli urputné boje. Vysokou kvalitu potvrzovalo každé zúčastněné mužstvo. Do Play Off se některé mužstva nedostali z důvodu malého počtu hráčů (někteří členové museli odejít) a jejich výsledky se kontumovali.

Koneckonců nešlo ani tak o výsledek. Důležité bylo se sejít, zasportovat si, pokecat, … Přišla i diváci všech věkových kategorií, což potěšilo. Všude vládla příjemná nálada a přátelská atmosféra.

Pořadí turnaje:

 1.    Chrousti

2.    Piňo

3.    Těžké váhy

4.    Žabinská klika

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Pořadí pod čarou jsou oddíly, kde nebyl potřebný počet hráčů pro Play Off. Pořadí stanoveno dle umístění v základní části.

5.    EX Stars

6.    Ajeto

7.    Rychlý pilník

8.    Policie     

Již teď se všichni těší na další ročník 2025.