4.12.2021 / 17:30 hod. / ZS Blansko / Spartak Adamov - HC Veverská Bitýška

12.12.2021 / 11:00 hod. / ZS Boskovice / Spartak Adamov - TJ Sokol Rájec-Jestřebí

19.12.2021 / 16:30 hod. / ZS Vyškov / Tatran Hrušky - Spartak Adamov

Góly a asistence za Adamov: 3x Žák (2x Novotný, Gistr), Novotný (Žák)

Mužstvo Adamova připomínalo na střídačce název westernu 7 statečných, pouze s tím rozdílem, že hráčů bylo 9 plus gólman. Vedení klubu si bude muset promluvit s některými hráči. Není akceptovatelná omluva, že má někdo rýmečku, kašílek a ostatní výmluvy. Hráči, kteří se zapojili do zápasu si sáhli až na dno sil. Hlavně obránci, kteří hráli pouze na tři hráče. Kdo někdy sportoval, pochopí...

První část začala náporem domácích a v osmé minutě šli do vedení. No a ½ minuty před koncem třetiny zvýšili vedení o dvě branky.

Ve druhé části se nám podařilo v první minutě snížit Žákem po přihrávce Gistra. Hra se vyrovnala, dokonce se nám podařilo soupeře i zamknout v jejich pásmu a hrozili jsme z rychlých brejků. Hra byla jako na houpačce a padali góly na obou stranách.

V úvodu závěrečné části srovnal skóre třetím gólem v zápase Žák. Zlom zápasu nastal v 44 minutě, kde jsme inkasovali dva slepené góly. I v takovém počtu naši hráči ze sebe chtěli vymáčknout maximum, otevřeli jsme hru a soupeř trestal.

Hold došli síly, ale všichni hráči i po prohře zaslouží absolutorium.

 

Góly a asistence za Adamov: 2x Žák (Vorel, Zubíček), Gistr (Klíma Pavel), Zubíček (Žák)

Z důvodu zranění, nemoci a pracovního vytížení Adamov nastoupil znovu pouze s 11ti hráči.

Od úvodních minut byl soupeř pod tlakem, který jsme zužitkovali k vedení 2:0 v první třetině. Jako první se trefil do sítě Žák, který si náramně rozumí s Vorlem, který mu nahrával. Pojistku přidal obránce Gistr. Ten si sjel od modré až před gólmana a skóroval po přihrávce Pavla Klímu.

Ve druhé části se hra vyrovnala jak herně, tak výsledkově. Soupeř snížil po naší chybě na modré. Sám před našim gólmanem skóroval a snížil na rozdíl jednoho gólu. Ani ne po třech minutách vzal na sebe Vorel vyvezení puku z našeho pásma až do obranného pásma hostí. Tam našel Žáka, který přihrál mezi kruhy a Zubíček přesnou střelou vrátil vedení o dva góly zpět.

Závěrečná část začala náporem hostů. Po tlaku v našem pásmu si našel soupeř odražený puk, vyjel z rohu nikým nehlídaný a vymetl pavučinu. Znovu snížení na rozdíl jednoho gólu. Adamov se víc zatáhl a využíval rychlé brejky. Vyplatilo se a Zubíček přihrávkou vybídl Žáka, který se nemýlil a vrátil dvoubrankové vedení na naši stranu. Zdálo se, že zápas v klidu dotáhneme do vítězného konce. Opak byl pravdou. Jeden z nejzkušenějších hráčů vyrobil hrubku a soupeř znovu snížil v čase 57:07 na rozdíl jediného gólu. Nejlepší čas na hru bez brankáře. A to taky soupeř udělal. Sice kombinoval v našem pásmu, ale vypracoval si pouze jednu šanci, kterou vychytal Dobeš. Sice ještě 5 vteřin před závěrečným hvizdem byl vyloučen Zubíček, ale na vyrovnání to nestačilo. U vhazování zúročil své zkušenosti Vorel a nedal soupeři šanci.

Další zápas se hraje v sobotu 27.11.2021 ve 13:45 hod.  se uskoteční na ZS v Blansku zápas OP v ledním hokeji mezi:

Laviny Blansko - Spartak Adamov

 

Jste srdečně zváni.

Góly a asistence za Adamov: 2x Žák (2x Vorel), Vorel (Klíma Pavel)

            Adamov nastoupil proti aspirantu na titul. Sokol Březina se nepřihlásil do Krajského přeboru a sloučil A a B mužstvo do jednoho týmu. Bylo to vidět i na střídačce, kde sedělo 16 hráčů. Adamovští hokejisté s 11-ti hráči začali bez respektu a bojovně.

            Všichni hráči dodržovali taktické pokyny a na hře to bylo patrné. Dobré bruslení, pohyb, nahrávky, střelba a proměňování šancí. První třetina vyzněla jednoznačně v náš prospěch jak herně, tak výsledkově.

            Druhá část hry byla vyrovnaná, ale v oslabení jsme inkasovali na rozdíl jediného gólu. Škoda nepromění aspoň jedné z mnoha šancí, zápas by se vyvíjel jinak.

            Ve třetí části jsme inkasovali nešťastný gól, kde puk poskakoval mezi hráči a náhodným bekhendem se soupeř trefil a srovnal skóre. Následně po vyjetí z rohu mezi kruhy nikým nebráněný hráč skóroval. Zde si naši hráči špatně přebírali hráče. Z protiútoku se nám podařilo vyrovnat, ale rozhodčí gól neuznal, z důvodu ataku na brankáře hostů. Ke konci zápasu jsme hráli na riziko, bušili do soupeře, ale síla došla a z rychlých kontrů jsme inkasovali.

            Zápas jsme odehráli ve vysokém tempu, s chutí, bojovností, dobrou kombinační hrou i bruslením. Diváckému oku musel zápas lahodit. Zápasu by slušela remíza, ale soupeř byl šťastnější.

Další zápas hrajeme v SOBOTU 20.11.2021 V 17:00 HOD. NA ZS V Blansku

Góly a asistence za Adamov: Žák (Klíma P.), Vorel (Raška-Žák), Raška (Zubíček), Sendler (Klíma P.)

          Hráči Hrušek měli co vracet domácímu mužstvu. V posledních třech zápasech pouze jednou remizovali. Odplata se jim povedla dokonale.

Zápas se hrál ve vysokém tempu. Šance na vstřelení gólu si vypracovávali obě strany, pouze s tím rozdílem, že soupeř se trefoval i z nemožného. Co šlo na branku, to tam spadlo. Naopak domácí měli šancí na dva zápasy, ale střelecká impotence pomohla soupeři. Když přičteme, že i náš gólman neměl den, tak prohra je zcela zasloužená.

Další zápas hrajeme v SOBOTU 6.11.2021 V 17:00 HOD. NA ZS V ROSICÍCH

 

Góly a asistence za Adamov: Klíma P. (Zubíček), Vorel (Klíma P.)

Začátek zápasu byl z říše snů. Hned v první minute našel prekrásnou přihrávkou z obranného pásma až na útočnou modrou Pavel Zubíček rychlíka Klímu P.. Ten udělal ještě tři tempa a nekompromisně zavěsil. Gólman neměl šanci. V polovině třetiny se hra vyrovnala a soupeř srovnal. Po našich chybách v předbrankovém prostoru jsme inkasovali jěšte další góly.

Druhá část byla vyrovnaná. Gólman domácích se rozchytal k super výkonu a za záda nic nepustil. Z našich vyložených gólovek nebyl nikdo schopen dopravit puk za jeho záda. A nebylo jich málo.

V poslední časti se konečně terfil Vorel a zavelel k útoku. Naše mužstvo bylo lepší, mělo více šancí, ale ne a ne překonat brankáře hostů. Čas letel kvapíkem a museli jseme otevřít hru. Bohužel jsme inkasovali.

V dobrém světle se ukázal Petr Žák, nová posila z Komety Brno.

Další zápas hrajeme v sobotu 30.10. ve 12:00 hod. na ZS v Blansku.

Vedení hokejového oddílu pokračuje v plánovaném omlazování mužstva. Podařilo se dotáhnout do zdárného konce hostování mladého 19-ti letého odchovance Komety Brno Petra Žáka. 

Zatím je hostování do 30.4.2023 s možností následného prodloužení hostování, nebo přestupu. Očekáváme rychlost a dravost.

Petr Žák 5 3 2002 1

Petře, ať se ti u nás daří, vítej.....