V pátek 28. 9. 2018 se uskutečnil na kurtech Spartaku Adamov, z. s. již třetí ročník otevřeného tenisového turnaje ve čtyřhře, ADAMOV OPEN 2018.

Na rozdíl od minulého ročníku, kdy se turnaj díky vydatnému dešti musel odehrát dokonce v náhradním termínu, bylo letošní počasí sportu nakloněno. Všech šestnáct hráčů i organizátory přivítaly na zahájení turnaje ranní sluneční paprsky a pěkné počasí vydrželo po celý den. Vlastní turnaj má od prvního ročníku ustálená hrací pravidla a nejinak tomu bylo i letos. Po úvodním zahájení a seznámení hráčů s pravidly byla vylosována hrací čísla pro jednotlivé dvojice a zároveň i zařazení do jedné ze dvou skupin. V obou skupinách se pak odehrála utkání každý s každým. Po odehrání všech zápasů ve skupinách bylo podle předem stanového klíče určeno pořadí. Jak potom ukázal další průběh turnaje, vítězství v základní části bylo pro dvojici Šmahel – Štrajt ve skupině A a Kurz – Moser ve skupině B zcela zasloužené. Další průběh turnaje byl dán hracím pavoukem a vyřazovacím systémem play off. Po celodenním zápolení vyvrcholil turnaj zápasem o třetí místo a nakonec finálovým utkáním. V boji o bronzový pohár byla úspěšnější blanenská dvojice Šmíd – Jarůšek, která zdolala loni stříbrné domácí borce P. Piláta s Chladilem. Třešničkou na dortu byl finálový zápas, kde se utkali dříve zmínění vítězové základních skupin. Po velkém boji vyhrála dvojice Šmahel – Štrajt nad dvojicí Kurz – Moser 6:4, 6:2. Je vhodné zmínit, že vítězové jsou velkými oporami adamovského soutěžního týmu a stříbrná dvojice byla velkým pozitivním překvapením celého turnaje.

Vedení tenisového oddílu děkuje všem hráčům za účast a skvělé výkony, městu Adamov za podporu turnaje a v neposlední řadě všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu turnaje.