Turnaj veteránů se se jako každoročně konal na ZS v Blansku v sobotu 11.3.2017. Zúčastnili se ho mužstva Spartak Trifon Adamov, HC Blansko a TJ Sokol Černá Hora.

Adamovští hokejisté obhajovali loňské prvenství. Do boje za obhajobou je vedl dlouholetý kapitán Přemysl Vespalec. Mužstvo Adamova nastoupilo na tři kompletní pětky, soupeři pouze na dvě. Na výkonu to bylo znát.

TJ Sokol Černá Hora – Spartak Trifon Adamov 1 : 6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky a asistence za Adamov: Gistr (Vorel, Hofírek), Hofírek (Vorel, Gistr), Šmahel (Dvořák, Kožený), Hofírek (Vorel, Zubíček), Vorel (Hofírek, Zubíček), Vorel (Zubíček, Hofírek)

Do prvního zápasu turnaje vstoupil Spatrak Trifon Adamov a TJ Sokol Černá Hora. První třetina skončila remízou 1:1, ale pak se hráči Adamova nadechli k velkému náporu a druhou část vykráli jednoznačně 0:3. V poslední části hry si pohlídali výsledek a ještě zvýšili vedení na konečných 1:6.

Po prvním zápase turnaj pokračoval zápasem HC Blansko – TJ Sokol Černá Hora. Tento zápas byl do poloviny utkání vyrovnaný, ale v závěru mělo více sil HC Blansko a zápas skončil stejným výsledkem 6 : 1. To znamenalo, že o první místo si to rozdají mužstva Adamova a Blanska.

Spartak Trifon Adamov – HC Blansko 4 : 2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky a asistence za Adamov: Hofírek (Zubíček, Vorel), Hofírek (Vorel, Zubíček), Doležal (sam.), Vorel (Hofírek, Zubíček)

Před zápasem byl vyhlášen nejlepší střelec soutěže okresního přeboru. Stal se ním Marek Vorel a ocenění převzal z rukou předsedu OVV ČSLH p. Petra Zukala.

Zápas byl od úvodních minut vyrovnaný. První třetina skončila nerozhodně 2:2, druhá 0:0. Sem-tam se i přitvrdilo. Ale jak to v hokeji chodí, některé zápasy bývají vyhrocené a někteří soupeři se nemusí. Adamov v závěrečné třetině hrál poctivě zezadu a vyčkával na chyby soupeře, které umně a pohotově trestal. Trojlístek Hofírek, Vorel, Zubíček si náramně rozuměl, což je vidět i na počtu vstřelených gólů.

Mrzí nás pouze malá účast diváků, kterých se sešla pouze hrstka věrných. Kdo nepřišel, může litovat.

Mužstvo veteránů Spartak Trifon Adamov.

Horní řada z leva: Pavel Zubíček, Petr Kubíček, Zdeněk Bureš, Ivo Dobeš, Michal Gistr, Jiří Doležal, Petr Šmahel, Pavel Hofírek, Alois Kožený a Radoslav Mihok.

Dolní řada z leva: Michal Žofka, Marek Vorel, Milan Dvořák, Přemysl Vespalec, fanynka Alžbětka Kožená a Petr Dosedla. Na fotce není Martin Kunc.

Závěrečná tabulka

1.         Spartak Trifon Adamov          2          2          0          0          10:3     6 bodů

2.         HC Blansko                              2          1          0          1           8:5     3 body

3.         TJ Sokol Černá Hora                 2          0          0          2          2:12    0 bodů