Po ukončení loňské sezóny odstoupilo vedení OVV ČSLH Blansko a nechal soutěž napospas osudu. Zde se po dlouhém jednání a ve snaze zachránit soutěž OP ujali funkcí šéfové klubů, které tuto soutěž hráli. Nové vedení se ujalo řízení soutěže a ta se celá odehrála. Nebylo to sice bez komplikací, ale společnými silami jsme to zvládli.

Největší problém bylo přidělování termínů ledů ze strany ZS (dle pokynů vedení města Blanska). Přednost před naším OP mají všichni. Žádali jsme o pomoc i vedení v Praze, ale bez odezvy. Asi mají jiné starosti a my jsme pro ně pouze na posledním místě. Zde nám začalo být jasné, že si musíme poradit sami.

Další komplikací bylo mužstvo Laviny BK – neodehrané zápasy, žádosti o kontumace, … celkem 7 kontumací a do závěrečné fáze ani nenastoupili. Rozlosování se dělalo bez tohoto mužstva. Další komplikace pro všechny zúčastněné přivodilo zdražení poplatku za pronájem ledové plochy, který vzrostl cca 2.200 Kč.

Do soutěže se přihlásilo 8 mužstev. Soutěž byla vyrovnaná a výsledky těsné. Kterékoliv mužstvo může porazit kohokoliv. Nám se podařilo po nájezdech porazit pozdějšího vítěze Okresního přeboru Sokol Březina.

Hrací systém byl odsouhlasen tak, že všechny mužstva se v základní části utkali mezi sebou 2x. Po základní části se rozdělila tabulka na dvě poloviny, ve kterých se hrálo o 1. – 4. a o 5. - 7. místo. Poslední 8. místo zůstalo Lavinám Blansko.

Mužstvo jsme se do nové sezóny snažili vhodně doplnit o průbojné, dravé a mladé hráče. Volných a dobrých hráčů není nikdy dost a tak jsme museli zapojit do této práce i „skauta“ Ondru Synka. Ten získal pro nás dvě posily. Jednu s PSG Berani Zlín Jana JULINU a z Warriors Brno Tadeáše DELFAVERA. Tito hráči naskočili do rozjetého vlaku a počínali si skvěle. Dalším přírůstkem se stal Jindřich NEČAS. Ten registrován nikde nebyl, ale odvedl si poctivou práci.

Naši hru nejvíce ovlivnilo zranění a následná operace opor zadních řad Zubíčka a Gistra. Prvně jmenovaný do zápasů nezasáhl vůbec a druhý odehrál pouze poslední zápas. Nenahraditelní! Dále, od poloviny soutěže nám chyběl Klíma P., kterému v zápase soupeř zlomil zápěstí.

Poslední zápasy nemohl odehrát ani Martin Kunc vinou zdravotních problémů. Do obrany jsme museli přesunout útočníky Jirku Toufara a další. Letos měl více práce Marek Vorel a když byl, tak jsme ho využívali v zadních řadách, kde rozdával puky jako na běžícím pásu. I tak stihl vsítit 10 gólů. To že máme Petra Žáka, je záruka gólů. Letos jich vsítil 18 a byl druhý v celkovém Kanadském bodování soutěže. Nebýt absence posledních dvou zápasů, mohl bodování vyhrát. Další navrátilec Tomáš Fiala byl nasazován většinou do obranných řad, ale bez problému zvládne i post křídla. Hrál spolehlivě, mrzí jeho absence. Tomáš Milfait převzal kapitánské C éčko a přesunul se do obrany. Na ledě dokazoval oprávněnost ho nosit. Byl příkladem všem nejen v docházce, ale i v nasazení a herní disciplíně. Z toho pramení i jeho 12 gólových přihrávek. Tadeáš DelFavero naskočil až od prosince jako posila a odváděl slušné výkony. Po delší pouze se potřeboval rozehrát a bylo vidět zlepšení každým zápasem. Rezervy má v bránění, ale to si sedne. Filip Kerbler odehrál většinu zápasů na centru. Je to bojovník, ale potřeboval by nabrat kila. Velice platný do útoku, vsítil 8 gólů. Výborný na oslabení. Jan Julina naskočil od listopadu, rozehrál se k výborným výkonům. Je pro soupeře otravný, rychlí a těžko ho odstavit od puku. Velká škoda že chyběl měsíc, měl již zaplacenou dovolenou. Velice si rozuměl s Žákem. Martin Raška nastoupil pouze do třech utkání, ale jeho výkony a body (3+4) hovoří za vše. Musíme zapracovat na jeho větší účasti. Miroslav Kilián je odjakživa bojovník, vhodný na oslabení, silový hráč. Potřebuje k sobě tvořivé hráče a on může bourat. Postavu na to má. Michal Thoř je asi nejpoctivější hráč. Letos 2+3 což nebylo zvykem. Kam ho zařadím, tam hraje a odvádí poctivou dřinu. Igor Novotný odehrál pouze dva zápasy s bilancí 0+5. Je škoda že je tak vytěžovaný v podnikání. Josef Klíma je výborný bruslař s výtečnou střelou, ale potřeboval by zapracovat na fyzičce. Milan Juřena naskočil v polovině sezony po zranění a operaci ve veliké pohodě. Hráč s vynikající střelou a rychlím bruslením. Milan Dvořák zraje jako víno. Zklidnil se, více bruslí, defenzivní úkoly plní výtečně. Radoslav Mihok naskakoval, když bylo potřeba a potřeba bylo hodně krát. Bezkonkurenční na buly a dovolím si tvrdit, že jeden nejlepších v celé soutěži. Silový hráč, těžko odstavitelný od puku. Jindřich Nečas zaregistrovali jsme ho jako neregistrovaného. Je rtuťovitý, nepříjemný pro soupeře. Využíván v obraně i útoku. Potřebuje získat zkušenosti. Ivo Dobeš jako vždy dokonale odvádí svou práci. Na můj vkus je na brankáře v poslední době zbytečně impulzivní. Změnil styl a prospělo to zákrokům. Jeho záskok Zdeněk Višňa je poctivý dříč, který vždy podrží mužstvo. Má výbornou fyzickou kondici, stačí se podívat na jeho pohyb a zákroky.       

Hrací systém byl odsouhlasen tak, že všechny mužstva se v základní části utkali mezi sebou 2x. Po základní části se rozdělila tabulka na dvě poloviny, ve kterých se hrálo o 1. – 4. a o 5. - 8. místo.

 

Tabulka základní části OP 2022/2023

Pořadí

Tým

Zápasy

Výhry

Výhry PP

Prohry PP

Prohry

Skóre

Body

1.

HC Zastávka

14

12

0

0

2

95 : 43

36

2.

TJ Sokol Březina

14

10

0

1

3

88 : 47

31

3.

TJ Sokol Černá Hora

14

8

0

0

6

80: 80

24

4.

HC Veverská Bítýška

14

8

0

0

6

58 : 42

24

5.

TJ Rájec-Jestřebí

14

7

0

0

7

72 : 61

21

6.

TJ Tatran Hrušky

14

5

0

0

9

68 : 73

15

7.

Spartak Adamov

14

4

1

0

9

67: 99

14

8.

HC Laviny

14

0

0

0

14

27 : 113

0

 

Konečná tabulka OP 2021/2022

 

1.         TJ Sokol Březina

2.         HC Zastávka

3.         HC Veverská Bítýška

4.         TJ Sokol Černá Hora

5. – 6.  Spartak Adamov a TJ Tatran Hrušky (viz tabulka)

7.         TJ Rájec-Jestřebí

8.         HC Laviny

 

Tabulka kanadského bodování:

Pořadí v oddíle

Pořadí v soutěži

Jméno

góly a asistence

Body

1.

2.

Petr ŽÁK

18 + 15

33

2.

17.

Marek VOREL

10 + 7

17

3.

26.

Tomáš MILFAIT

2 + 12

14

4.

27.

Tadeáš Del FAVERO

8 + 5

13

5.

28.

Filip KERBLER

8 + 5

13

6.

48.

Jan JULINA

4 + 7

11

7.

66.

Adam RAŠKA

3 + 4

7

8.

67.

Miroslav KILIÁN

4 + 2

6

9.

87.

Michal THOŘ

2 + 3

5

10.

90.

Igor NOVOTNÝ

0 + 5

5

11.

91.

Pavel KLÍMA

3 + 1

4

12.

92.

Josef KLÍMA

3 + 1

4

13.

95.

Milan JUŘENA

2 + 2

4

14.

100.

Jiří TOUFAR

3 + 0

3

15.

107.

Martin KUNC

1 + 2

3

16.

108.

Tomáš FIALA

1 + 1

2

17.

118.

Milan DVOŘÁK

1 + 0

1

18.

122.

Radoslav MIHOK

1 + 0

1

19.

131.

Jakub HERYNEK

0 + 1

1

20.

135.

Jindřich NEČAS

0 + 1

1

21.

139.

Zdeněk VIŠŇA - gólman

0 + 1

1

V soutěži kanadského bodování bylo hodnoceno celkem 155 hráčů ze všech zúčastněných oddílů. Petr ŽÁK obsadil celkově vynikající 2. místo a nebýt posledních dvou zápasových absencí, mohl útočit na vítězství. V soutěži střelců mu patří rovněž 2. místo, pouze gól od vítěze. Příjemně překvapil Tomáš MILFAIT a po zásluze je v bodování hodně vysoko.

Více bodů se čekalo od Pavla Klímu. Dobře si vedli nováčci JULINA a Del FAVERO a doufám, že když naskočí od začátku sezóny, budou příští ročník hodně vysoko.

Soutěž slušnosti:

V tabulce slušnosti jsme obsadili páté místo. Hráči přitvrdili což bylo jenom dobře. Ze soutěže slušnosti byl vyloučen oddíl HC Laviny Blansko z důvodu kontumací a tím pádem neregulérnosti.

Pořadí v Soutěži slušnosti

1.         HC Zastávka

2.         TJ Rájec-Jestřebí

3.         TJ Tatran Hrušky       

4.         HC Veverská Bítýška

5.         Spartak Adamov

6.         TJ Sokol Březina

7.         TJ Sokol Černá Hora

           

Mužstvo předvádělo sice pohledný hokej, ale trápení v koncovce bylo klíčem úrazu. Budeme se muset zaměřit na proměňování šancí. Věřím, že příchodem hráčů Julinu a Del Favera začneme proměňovat a v tabulce se posuneme nahoru. Máme v jednání pár posil jako Petr Tichý z Techniky Brno a po pauze má zájem znovu naskočit Martin SENDLER, který našel vhodnější zaměstnání a bude mít více času.

              

Závěrem chci poděkovat hráčům, zastupitelům MěÚ Adamov, společnosti Tenza cast, a.s., společnosti GAMA J+P, Adasped s.r.o., Fans klubu pod vedením pana Marka Musila a skalním fanouškům.

Všem hráčům přeji odpočinek, mnoho elánu do další přípravy, vyléčení všech šrámů a mnoho sil do další sezóny.

Sportu zdar a hokeji zvlášť.