Vítězství na Jarním turnaji obhájil Handl

Adamov – Desítky stolních tenistů přijely v sobotu 17. února do sportovní haly v Adamově. Na čtvrtý ročník Jarního turnaje. Ten pořadatelé rozdělili do tří výkonnostních kategorií. Kromě hráčů okresní úrovně za zelenými stoly bojovali i borci ze starty v první lize a extralize.

Kategorii bez omezení výkonnosti vyhrál stejně jako loni Petr Handl z prvoligového oddílu TTC Moravská Slavia Brno. Za sebou nechal i extraligového hráče Hradce Králové Davida Palkovského. „Turnaj se protáhl až do desíti hodin do večera, kdy se dohrávaly finálové zápasy dvouher a čtyřher. Atmosféra byla parádní, stejně jako úroveň hry. Myslím si, že publikum vidělo kvalitní a napínavé zápasy,“ řekl za pořadatele z oddílu stolního tenisu Spartak AdamovJan Ostrý.

V kategorii hráčů nastupujících v okresních soutěžích nastoupilo celkem 45 stolních tenistů. Turnaj vyhrál Martin Slavíček z SK Slatina před Dušanem Hanzlíkem mladším z STK Tužina.

Turnaj do divizní úrovně ovládl v konkurenci dalších třiašedesáti hráčů Vojtěch Havel z SK Slatina. Na druhém místě skončil Luboš Bezděk ze Šošůvky před Jakubem Pačinkem z STK Zbraslavec.

Soutěž bez omezení vyhrál Petr Handl z TTC MS Brno před Davidem Palkovským z Hradce Králové a týmovým kolegou Filipem Štofkou. Právě se Štofkou vyhrál Handl i turnaj ve čtyřhře.

Oddíl stolního tenisu Spartak Adamov

Jarní turnaj, 4. ročník

Soutěž do okresu (celkem 45 hráčů)

1. Slavíček Martin (SK Slatina), 2. Hanzlík Dušan ml. (STK Tužina A), 3. Kobolka Luboš (Sokol Hlubočany)

Soutěž do okresu (o útěchu)

1. Hála Josef, 2. Hanák František, 3. Sádlík Luděk

Soutěž do divize (celkem 64 hráčů)

1. Havel Vojtěch (SK Slatina), 2. Bezděk Luboš (Šošůvka), 3. Pačinek Jakub (STK Zbraslavec)

Soutěž bez omezení (celkem 74 hráčů)

1. Handl Petr (TTC MS Brno) 2. David Palkovský (Hradec Králové), 3. Filip Štofka (TTC MS Brno)

Čtyřhry (celkem 30 dvojic)

1. Handl Petr, Štofka Filip, 2. Chaloupka František, Záškodný Marek, 3. Koluch Jaroslav, Macháň Roman

Krajský bodovací turnaj mládeže hrálo 114 stolních tenistů

Adamov –Adamovská sportovní hala hostila v neděli 18. února Krajský bodovací turnaj mládeže ve stolním tenisu. Do turnaje zasáhlo celkem 114 hráčů v kategoriích mladšího a nejmladšího žactva, staršího žactva a dorostu. „Z Adamova nastoupili mezi nejmladšími a mladšími žáky čtyři stolní tenisté. Filip Sedláček, Jaroslav Kolář, Tomáš Fojt a Alexandr Dočkal,“ uvedl  Jan Ostrý z pořadatelského oddílu stolního tenisu Spartak Adamov.

Všechny kategorie se hrály divizním způsobem na šest výkonnostních úrovní. Mezi dorostenci a staršími žáky vyhrál Tomáš Bruckner z Břeclavi před Michalem Petrem z Blanska. Kategorii nejmladších a mladších žáků ovládl Hynek Nespěšný z Brna, před Lukášem Bukem z Nového Lískovce a Karolínou Novohradskou z Blanska.