Stolní tenis v Adamově má dlouholetou tradici. V roce 1932 nacházíme v novinách zprávy o uskutečněném utkání mezi AFK Blansko a Adamovem nebo Sokolem Bílovice. Tyto utkání tehdy probíhaly, jak jinak než pod hlavičkou sdružení Sokol.Oddíl stolního tenisu Spartak Adamov vznikl roku 1953 a souběžně fungoval společně se sokolem. Od počátku svého vzniku se oddíl stolního tenisu věnoval výchově mladých stolních tenistů, kdy mnozí z nich dosáhli úspěchů i v celorepublikovém měřítku. V současnosti má oddíl stolního tenisu 61 členů, z nichž je 25 dětí. 

Naše herna je na ulici Družstevní 1 v krytu CO. Od této sezony také využíváme pro pondělní tréninky tělocvičnu Základní školy na ulici Komenského, kde občas také hrajeme některá mistrovská utkání. Děti mají pravidelné tréninky v pondělí a ve středu od 16:00 - 17:00. Naši veteráni a rekreační hráči využívají herny v úterý a ve čtvrtek od 17:00. Je možné si domluvit i individuální vstup a přijít si zahrát. 

V současnosti má Spartak Adamov v soutěži 3 družstva - A, B a C. kdy družstvo A hraje Regionální přebor I. třídy, družstvo B hraje Regionální přebor III. třídy a poslední družstvo C, nově vzniklé v tomto roce, hraje nejnižší Okresní přebor II. třídy. Všechny naše družstva mají ambice v sezoně 2016/17 hrát o postupová místa ve svých soutěžích. 

Spartak Adamov, z.s., oddíl stolního tenisu, organizuje nejen mistrovské soutěže, ale zajišťuje mnoho dalších akcí, zejména pro mládež. Tradičně se jedná o tři turnaje mládeže, z toho jsou dva okresní a jeden krajský. Je také spolupořadatelem celorepublikového turnaje mladšího a nejmladšího žactva, který se koná v Blansku. Na tento turnaj kromě pomoci s organizací náš oddíl zapůjčuje 6 z 16 stolů.