Rádi bychom se s vámi podělili o zhodnocení uplynulé sezóny 2023/2024 ve stolním tenise. V této sezóně jsme poprvé od doby, co má Adamov jen jedno mužstvo, hráli v nejvyšší okresní soutěži. Podařilo se tak po vítězství minulý rok v druhé nejvyšší soutěži. Co se každopádně potvrdilo byl fakt, že nejvyšší soutěž je výrazně kvalitnější než druhá nejvyšší soutěž. S bilancí 5 výher, 1 remízy a 16 proher jsme skončili na celkovém 11.místě z 12 mužstev. Tento výsledek tedy znamená, že jsme nejvyšší okresní soutěž neudrželi a spadli jsme o úroveň níže.Adamov_-_Šošůvka.jpg

Po celou sezónu jsme hráli výhradně ve složení Lukáš Kotol, Lukáš David, Roman Dobeš a Rostislav Vymazal, tedy v totožné sestavě, která minulý rok vyhrála druhou nejvyšší soutěž. Nejlepším z nás byl opět Lukáš Kotol, který měl na konci soutěže bilanci 47 výher a 24 proher. Druhý v pořadí byl Lukáš David, který měl bilanci 25 výher a 35 proher. Třetí Roman Dobeš pak končil sezónu s bilancí 17 výher a 43 proher. Nejmladší Rostislav Vymazal pak měl bilanci 14 výher a 43 proher. Po celou sezónu nám pak kryla záda trojice Zbyněk Beneš, Jan Ostrý a Markéta Fialová. Zejména pak Zbyněk Beneš nám svými 8 výhrami a 11 porážkami v nejednom zápase pomohl držet naději na konečné 10.místo, které by znamenalo jistotu záchrany.

Celá sezóna se odvíjela od začátku ve znamení boje o záchranu, kdy jsme si první vítězství připsali až v 7.kole proti Zbraslavci, do té doby jsme pouze 1x remizovali. Po první polovině jsme skončili díky posledním dvěma kolům na 10.místě. V ten moment se zdálo, že po výhrách nad přímými konkurenty v tabulce Vysočany a Šošůvkou, dostáváme z nejhoršího, což se bohužel nepotvrdilo. V druhé polovině soutěže jsme si bohužel připsali pouze 2 výhry, a tak z toho je celkové 11.místo. Co je pozitivní, je fakt, že tým drží pohromadě a měl by ve stejném složení hrát i příští rok bez ohledu na to, v jaké soutěži to nakonec bude.

Nyní nás čeká dlouhá pauza až do konce září, kdy se opět rozběhne nová sezóna. Tento čas využijí někteří hráči k odpočinku od stolního tenisu a někteří budou nadále částečně trénovat a účastní se jako každý rok letního soustředění v Hluku.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům a sponzorům za jejich podporu a těšíme se na další sezónu, která začíná v září.