Adasped cup 2023

V sobotu 24. 6. 2023 se konal otevřený turnaj v nohejbale trojic Adasped cup 2023. Tentokrát se musel uskutečnit z provozních důvodů v prostorách restaurace U kamenného kola v nádherné přírodě. Výhodou bylo zázemí a provozovatelé areálu který se o všechny perfektně starali.

Počasí bylo jako na objednávku. Sem–tam se sluníčko schovalo za mraky, ale celkově bylo teplo a příjemně. Hrálo se na hřišti s umělým povrchem, ale hráčům to nevadilo. Stačilo zvolit vhodnou obuv. U hlavního rozhodčího Bugase se prezentovalo 7 tříčlenných družstev (Kamioni, Sparťani, Těžké váhy, Žabinská klika, Piňo, Brno a Orgáni). Následně bylo provedeno rozlosování a turnaj mohl začít. Hrálo se systémem každý s každým na dva sety, následovalo Play-off.

Nasazení bylo jako vždy vysoké, bojovalo se o každý centimetr hřiště. Potvrdilo se, že nasazení je základem úspěchu. Všichni bojovali jako lvi a nikdo nikomu nic nedaroval. O každý bod se sváděli urputné boje. Vysokou kvalitu potvrzovalo v celém průběhu mužstvo Žabinská klika, které skončilo na 3. místě. Hráli nenápadně, ale efektivně a lepší umístění jim uteklo velmi těsně. Cenu pro nejlepšího hráče získal Petr Koubek „Koudy“ , který byl postrachem všech na síti.

Koneckonců nešlo ani tak o výsledek. Důležité bylo se sejít, zasportovat si, pokecat, … Přišla i spousta diváků všech věkových kategorií, což potěšilo. Všude vládla příjemná nálada a přátelská atmosféra.

Pořadí turnaje:

1.    Orgáni 

2.    Sparťani

3.    Žabinská klika

4.    Piňo

5.    Brno

6.    Těžké váhy

7.    Kamioni

Již teď se všichni těší na další ročník 2024.