V úterý 21. 9. 2021 svolal OVV Blansko na zimní stadion v Blansku předsezónní aktiv klubů OP Blansko. Ročník Okresního přeboru 2021-2022 odstartuje o víkendu 23. – 24. 10. 2021. V loňské sezóně bylo přihlášeno 7 mužstev. Do letošní sezóny přibude jedno mužstvo navíc, což je pro plynulost soutěže dobré a nebude muset žádné mužstvo mít pauzu. Nováčkem okresního přeboru bude HC Zastávka, která hrála naposled Krajskou ligu Vysočiny. Toto mužstvo určitě zvýší úroveň soutěže. Mužstvo HC Rytíři Blansko se přejmenovalo na HC Laviny Blansko.

Účastníci odehrají základní část dvoukolově každý s každým. Po základní časti se rozdělí tabulka na dvě skupiny (1. – 4. a 5. – 8.). Semifinálové zápasy (1. – 4.) i zápasy o (5. – 8.) se odehrají na dva zápasy. O mistrovi a držiteli bronzu rozhodne jeden zápas a stejným způsobem se odehrají zápasy i o konečné umístění na 5. - 8. místě.

            Zatím ještě neznáme termíny, to záleží na vedení zimních stadionů, kde se bude hrát a přidělí termínů zápasů. Hrát se bude v Blansku, Boskovicích, Vyškově a Rosicích.