Spartak Adamov - SK Podlužan Prušánky B 5:3

1 Karel Švehla, Leoš Ševčík, Jan Píše, Martin Pokladník;0,5 Karel Kredl, Ján Mižák.

1 Karel Švehla, Pavel Masák, Jan Píše; 0,5 Karel Kredl, Jiří Sekanina, Martin Handl, Lubomír Riška, Leoš Ševčík.

ŠK Garde Lipovec "B" - Spartak Adamov "B" 6:2

1 Petr Ležák; 0,5 David Tichý, Petr Bednář.

Spartak Adamov "B" - MKS Vyškov "B" 2,5:5,5

1 Zdenek Dvořák; 0,5 Martin Handl, Olga Dvořáková, Jaroslav Šmehlík.

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v šachu

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže proběhlo ve dnech 27.10. až 1.11. 2018 již tradičně na hotelové základně v Koutech nad Desnou. Mistrovství se zúčastnilo 285 mladých šachistů z pěti krajů - Vysočina a kraje Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský.

Na odehrání devítikolového turnaje bylo stanoveno pět dnů, takže ve třech dnech z pěti museli účastníci odehrát dvě partie

Adamovskou výpravu tvořili Olga Dvořáková, Vít Sereda, Marek Dvořák a Vojta Mihok.

„Vlajkonošem“ adamovské výpravy byla opět Olga Dvořáková. Ve společné kategorii chlapců i dívek U16 obsadila třetí místo a mezi děvčaty byla první.

Našim chlapcům se výsledkově dařilo méně. V nejstarší kat.U16 poprvé startoval i Vít Sereda. Získal 3 body a přesvědčil se, jak těžko se v této kategorii vyhrávají partie.

V kat.U12 Marek Dvořák uhrál 4 body. K pátému bodu bylo blízko, v partii měl lepší pozici, ale „vloudila“ se chybička a z vítězného bodu se radoval soupeř.

V kat.U10 hrál Vojta Mihok svůj první velký turnaj v dlouhých partiích. Po „krušném“  bez bodovém úvodu prvních tří kol dokázal, že šachy umí a vybojoval v dalším průběhu turnaje 3,5 bodu. Vojta měl ve většině svých partií dobré pozice, ale k jejich zužitkování v body mu chyběly  zkušenosti a šachová vyhranost.

Spartak Adamov - ŠK Hodonín 5,5:2,5

1 Karel Kredl, Jiří Sekanina, Lubomír Riška, Pavel Masák, Ján Mižák; 0,5 Karel Švehla.

ŠK Kuřim - Spartak Adamov 4:4

1 Karel Švehla, Martin Pokladník; 0,5 Karel Kredl, Jiří Sekanina, Martin Handl, Jan Píše.

Spartak Adamov - Jezdci Jundrov B 3,5:4,5

1 Karel Švehla, Jám Mižák; 0,5 Karel Kredl, Jiří Sekanina, Lubomír Riška.

ASK Blansko - Spartak Adamov "B" 5:3

1 Martin Handl; 0,5 Jan Píše, Jaroslav Šmehlík, Zdenek Dvořák, Dana Ležáková.

Spartak Adamov "B" - TJ Sloup 1:7

0,5 Ján Mižák, Jaroslav Šmehlík.

ŠK Lokomotiva Brno "B" - Spartak Adamov "B" 5,5:2,5

1 Zdenek Dvořák; 0,5 Martin Handl, Ján Mižák, Jaroslav Šmehlík.

ŠK Lipůvka - Spartak Adamov "B" 3,5:4,5

1 Ján Mižák, Olga Dvořáková, Petr Ležák, Zdenek Dvořák; 0,5 Martin Handl.

Okresní kolo Přeboru škol v šachu - Blanensko

ZŠ a MŠ Adamov první

Ve čtvrtek 13.prosince 2018 se v Jedovnicích konal další ročník Přeboru škol v šachu. V kategorii 1.-5.třída hrálo devět družstev o dvě postupová místa do Krajského kola. Do konečného pořadí se započítavaly body z každé partie. V prvních polovině turnaje bojovala o postup 4 družstva, ale v dalším průběhu se Adamov již ostatním bodově vzdálil a vítězstvím v turnaji se kvalifikoval do Krajského kola v Břeclavi.

Adamovský tým nastoupil v sestavě Marek Dvořák, Vojta Mihok, Vítek Cinkl, Rostislav Hlouch a Elen Bergrová. V osmi zápasech hrál jednou nerozhodně a sedmkrát vyhrál. Chlapci prohráli každý jen v jediné partii z osmi a Elen vyhrála všechny svoje zápasy.